آبگیری حداکثری تالاب شادگان، کرخه و اروند رود


مرکز تخصصی آموزش تبلیغات کشور

به گزارش خبرنگار مهر، سازمان فضایی ایران نقشه فضایی پهنه مانداب سیل در جنوب خوزستان-محدوده تالاب شادگان، خرمشهر و آبادان و نیز پهنه مانداب سیل در پایین دست رود کرخه – محدوده سوسنگرد و بستان را منتشر کرد.

نتایج حاصل از پردازش تصویر تالاب شادگان که از ماهواره سنجشی سنتینل ۲ در خردادماه امسال به دست آمده است بیانگر شرایط آبگیری حداکثر در بستر اصلی و فرعی رودخانه کرخه و اروند رود است.

پهنه‌های آبی در تالاب شادگان (شرق نقشه) و تالاب هورالعظیم (شمال غرب نقشه) نیز بارز است. مانداب ناشی از سیل رود کرخه نیز کماکان در جنوب کشت و صنعت سلمان فارسی و همچنین زمین‌های کشاورزی واقع در شمال شرق کشت و صنعت امیر کبیر مشاهده می‌شود.


 

درهمین حال پایش ماهواره‌ای پهنه مانداب سیل در پایین دست رود کرخه – محدوده سوسنگرد و بستان با پردازش تصویر ماهواره سنتینل -۲ به روش استخراج عوارض نیمه اتوماتیک در سازمان فضایی ایران تولید شده است.

محدوده مورد مطالعه واقع در استان خوزستان در غرب و شمال غربی شهر اهواز است.

در این نقشه پهنه‌های مانداب با هاشورهای زرد رنگ و پوشش گیاهی با درجات مختلف رنگ قرمز نشان داده شده است. تصاویر ماهواره‌ای مورد استفاده Sentinel-۲ با توان تفکیک مکانی ۱۰ متر است.


کلیه مطالب این وب وب سایت از سراسر سایت های مجاز اینترنتی از نظر قوانین کشور جمهوری اسلامی ایران تهیه شده است. در صورت مشاهده مطالب خلاف قوانین لطفا به مدیریت اطلاع دهید تا حذف گردد.

Related Posts

۱۹۹ میلیون دستگاه موبایل ۵G بارگیری می شود
تشکیل کنسرسیوم منظومه ماهواره‌ای برای ورود به بازار اینترنت اشیا
دهمین سمپوزیوم بین‌المللی مخابرات برگزار می‌شود
هزینه های شرکت کنندگان کنگره جهانی موبایل بازپرداخت نمی شود