آخرین وضعیت ارتباطی استان گلستان بعد از وقوع سیل گسترده


مرکز تخصصی آموزش تبلیغات کشور

به گزارش خبرگزاری مهر به نقل از وزارت ارتباطات، محمد احمدی با اعلام اینکه جز منطقه دوزین شهرستان مینودشت وضعیت ارتباطات در سایر بخش‌های استان گلستان مشکل خاصی ندارد، گفت: در این منطقه نیز به دلیل ارتفاع بالای برف و رانش شدید مسیر، دسترسی به ایستگاه مخابراتی واقع در ارتفاعات منطقه میسر نشده است که درصدد هستیم با هماهنگی وزارت ارتباطات، نیروهای امدادی را برای برقراری سایت مذکور از طریق بالگرد اعزام کنیم.

وی پیرامون آخرین وضعیت ارتباطی استان گلستان بعد از وقوع سیل در روزهای اخیر گفت: بعد از بارش شدید باران و وقوع سیل در استان گلستان به دلیل وسعت توفان و قطع سراسری شبکه برق در اوج طوفان، بخش‌هایی از شبکه ارتباطی چند ساعتی در نقاط مختلف با اختلالاتی مواجه شد که بلافاصله با تلاش شبانه روزی اپراتورها و فعال کردن سایت‌ها با دیزل‌های پرتابل و همچنین وصل دوباره شبکه برق، وضعیت کلی شبکه ارتباطی در استان گلستان به حالت عادی برگشت بطوریکه می‌توان گفت که هم اکنون در استان گلستان جز یک منطقه مشکلی وجود ندارد.

وی افزود: در منطقه دوزین استان گلستان به دلیل حجم بالای برف، وقوع سیل و همچنین رانش زمین در امتداد جاده دسترسی به این منطقه و روستاهای اطراف آن، امکان دسترسی به سایت‌های ارتباطی این منطقه را پیدا نکردیم تا با مشکل قطع ارتباطات روبرو باشند.

احمدی با اشاره به انجام هماهنگی‌ها و پیگیری‌های وزیر ارتباطات برای اعزام نیروهای امدادی از طریق بالگرد، اظهار کرد: از جمعیت یک میلیون و ۸۰۰ هزار نفری استان گلستان، تنها ارتباطات منطقه دوزین و روستاهای اطراف آن جمعیت حدود ۳۰ هزار نفری را شامل می‌شود، کماکان قطع است و امیدواریم با هماهنگی بعمل آمده در سطح وزیر ارتباطات، نیروهای امدادی را از طریق بالگرد به منطقه اعزام کنیم تا نسبت به رفع خرابی سایت مخابراتی منطقه اقدام شود.

پیش بینی وقوع سیل در آق‌قلا کارساز بود

مدیرکل ارتباطات و فناوری اطلاعات استان گلستان همچنین در مورد آخرین وضعیت ارتباطی شهرستان آق قلا بعد از وقوع سیل تصریح کرد: بعد از شروع بارندگی و سیل از بامداد ۲۸ اسفند و ادامه آن تا روز بعد، آب سرریز شده سدها دیشب به منطقه آق قلا رسید که خوشبختانه به دلیل پیش بینی انجام شده در ستاد بحران، وقوع این سیل تلفاتی جانی در پی نداشت. هرچند خسارت‌های سنگینی به مناطق کشاورزی و مسکونی مردم وارد آمده است.

وی با اشاره به بازدید امروز (جمعه دوم فروردین) خود از منطقه آق قلا و بررسی وضعیت ارتباطات منطقه خاطرنشان کرد: بعضی از سایت‌های ارتباطی این منطقه در زمان وقوع سیل، به دلیل بالا آمدن آب و قطعی برق، از دور فعالیت خارج شدند که در کمترین زمان به شبکه بازگشتند تا مردم شهرستان آق قلا و روستاهای اطراف آن مشکل ارتباطی نداشته باشند.

وی با بیان اینکه پیش بینی شده که سیل تا ساعاتی دیگر به شهرستان گمیشان می‌رسد، از برگزاری جلسات ستاد بحران در همین ارتباط خبر داد و افزود: در شهرستان گنبد نیز به دلیل بالا آمدن آب، برق مناطقی بالاجبار قطع شد اما سعی شد سایت‌های ارتباطی با استفاده از باتری‌ها و دیزل‌های پرتابل از سرویس خارج نشود.


کلیه مطالب این وب وب سایت از سراسر سایت های مجاز اینترنتی از نظر قوانین کشور جمهوری اسلامی ایران تهیه شده است. در صورت مشاهده مطالب خلاف قوانین لطفا به مدیریت اطلاع دهید تا حذف گردد.

Related Posts

دومین دوره طرح جامع «از مهارت تا اشتغال» برگزار می شود
پرونده «حاکمیت سایبری در خارج از کشور» خبرگزاری مهر ۱۰۰تایی شد
مدل‌های ارزیابی کمی و کیفی محتوای الکترونیکی بومی تدوین شد
کمبود تراشه ۲۰۲۳ میلادی برطرف می شود