آخرین وضعیت طرح حمایت از کاربران در مرکز پژوهش‌ها


مرکز تخصصی آموزش تبلیغات کشور

رضا تقی‌پور انوری در گفتگو با خبرنگار مهر اظهار داشت: جلسات بررسی پیشنهادات مرکز ملی فضای مجازی و وزارت ارتباطات درباره طرح حمایت از حقوق کاربران فضای مجازی و خدمات پایه کاربردی، به زودی آغاز می‌شود.

وی اظهار داشت: پس از ارجاع طرح حمایت از حقوق کاربران فضای مجازی و خدمات پایه کاربردی به مرکز پژوهش‌های مجلس شورای اسلامی، برای بررسی و تطبیق نامه مکتوب وزارت ارتباطات و مرکز ملی فضای مجازی در خصوص این طرح، برنامه‌ریزی برای برگزاری جلسات کارشناسی این موضوع آغاز شده است.

رئیس کمیسیون مشترک طرح حمایت از حقوق کاربران فضای مجازی گفت: هم اکنون مطابق با نامه‌ای که از سوی هیأت رئیسه کمیسیون طرح به رئیس مرکز پژوهش‌های مجلس ارسال شده است، درخواست هماهنگی برای برگزاری جلسات صورت گرفته و قرار است که با هماهنگی، زمان برگزاری جلسات و دستور کار آن تنظیم شود؛ پس از این توافق، جلسات را آغاز می‌کنیم.

تقی‌پور انوری ادامه داد: مأموریت مرکز پژوهش‌های مجلس این است که مطابق با نظرات مکتوبی که از مرکز ملی فضای مجازی و وزارت ارتباطات دریافت شده است، طرح حمایت از حقوق کاربران فضای مجازی و خدمات پایه کاربردی را با این نظرات و پیشنهادات تطبیق داده و آنها را اعمال کند.

وی در پاسخ به این سوال که آیا در این مرحله نیز از صاحبنظران نظرخواهی خواهد شد، گفت: ما بارها اعلام کردیم که چنانچه نظرات مکتوب از سوی کارشناسان، بخش خصوصی و نهادها به دبیرخانه کمیسیون طرح ارائه شود، حتماً آنها را بررسی کرده و پس از آن از صاحبنظران می‌خواهیم که در جلسه کمیسیون حضور یابند و در مورد نظراتشان توضیح دهند.

تقی‌پور گفت: در مورد پیشنهادات وزارت ارتباطات و مرکز ملی فضای مجازی بعد از برگزاری جلسات کارشناسی در مرکز پژوهش‌های مجلس، نتیجه را در قالب نسخه نهایی اعلام می‌کنیم.

وی افزود: پیش بینی مان این است که بررسی این پیشنهادات در بازه زمانی ۱۰ روز کاری به اتمام برسد و پس از آن جلسه بررسی طرح در کمیسیون مشترک پیگیری و ادامه خواهد یافت.


کلیه مطالب این وب وب سایت از سراسر سایت های مجاز اینترنتی از نظر قوانین کشور جمهوری اسلامی ایران تهیه شده است. در صورت مشاهده مطالب خلاف قوانین لطفا به مدیریت اطلاع دهید تا حذف گردد.

Related Posts

مزایای قرارداد ۲۵ ساله ایران و چین برای حوزه ICT
غرامت ۴ میلیون دلاری برای شرکتی که نظرات کاربران را سانسور می کرد
اسناد ملی استراتژیک کشورها در حوزه هوش مصنوعی بررسی شد
جریمه ۲.۲۵ میلیون دلاری آمازون به علت دستکاری در قیمت محصولات