آخرین وضعیت ماهواره بومی ظفر بررسی شد


مرکز تخصصی آموزش تبلیغات کشور

به گزارش خبرگزاری مهر، دومین بازدید گروهی از پروژه های ماهواره ای کشور با حضور مرتضی براری، معاون وزیر ارتباطات و فناوری اطلاعات و رئیس سازمان فضایی ایران به همراه برخی از اعضای شورای‌عالی فضایی، شرکت های خصوصی توانمند و فعال حوزه فضایی و شرکت های اقتصادی فنآور انجام شد. در این بازدید روند پیشرفت پروژه ماهواره ظفر دانشگاه علم و صنعت مورد ارزیابی قرار گرفت.

رئیس سازمان فضایی ایران در این بازدید، با اشاره به پیشرفت های ارزشمند کشور در حوزه ICT گفت: زمانی حوزه ICT به ارائه خدماتی همچون تلگراف، تلفن و فکس به جامعه می پرداخت اما امروز با توجه به پیشرفت های مهم این حوزه در کشور، حوزه ICT تبدیل به یک بستر و پلتفرم مناسب برای توسعه کسب و کارهای نوین شده است؛ در واقع می توان گفت شبکه و زیرساخت های ارتباطی، بستر ایجاد اشتغال و شکل گیری کسب و کارهای جدید شده اند که فناوری فضایی و ارتباطات ماهواره ای نیز بخش مهمی از حوزه ارتباطات کشور است.

براری ادامه داد: لازم است تا با توسعه زیرساخت ها و شبکه های ماهواره ای، بستر مناسب را برای حضور پررنگ و حداکثری بخش خصوصی فراهم کنیم که به تبع آن کسب و کارهای فضاپایه شکل گرفته و رشد خواهند کرد.

معاون وزیر ارتباطات حمایت، همیاری و سرمایه گذاری برای توسعه زیرساخت شبکه های ماهواره ای را نیاز امروز کشور دانست و گقت: به جهت ایجاد تعامل و روابطی نزدیک تر و صمیمی تر میان تصمیم گیران و فعالان حوزه فضایی کشور، این بازدیدها با حضور برخی از اعضای شورای عالی فضایی و شرکت های خصوصی توانمند در توسعه فناوری فضایی انجام شد تا زمینه ای برای تعامل و همکاری نزدیک در پروژه های فضایی کشور و جذب سرمایه گذاری بخش خصوصی در این حوزه باشد.

وی با تاکید بر تسریع در فرآیند اجرای پروژه های فضایی کشور و لزوم تکمیل آن براساس جدول زمان بندی تدوین شده افزود: تیم اجرایی این پروژه ها به صورت شبانه روزی در حال انجام کار هستند تا بتوانند در زمان مقرر پروژه خود را تحویل دهند.

دبیر شورای عالی فضایی ابراز امیدواری کرد تا با جلب مشارکت و تشکیل کنسرسیوم های ملی، شبکه زیرساخت های ماهواره ای در کشور توسعه یابد.

براری افزود: امروز شاخص های جدیدی برای پروژه های ماهواره ای تعریف شده است و این فناوری نیز علاوه بر ارائه خدمات کاربردی به جامعه، به یک بستر و پلتفرم برای توسعه کسب و کار و اشتغالزایی تبدیل شده است که برای رسیدن به این هدف در کشور، همانند حوزه ICT نیاز به ورود جدی بخش خصوصی و جذب سرمایه گذاری خصوصی داریم.


کلیه مطالب این وب وب سایت از سراسر سایت های مجاز اینترنتی از نظر قوانین کشور جمهوری اسلامی ایران تهیه شده است. در صورت مشاهده مطالب خلاف قوانین لطفا به مدیریت اطلاع دهید تا حذف گردد.

Related Posts

دستورالعمل بازگشت ارز برای گوشی‌های موبایل اجرا شد
اطلاعیه مشترک ایرانسل و پیام‌رسان گپ
رهبر کاتولیک ها از اپلیکیشن دعا خواندن رونمایی کرد
نمایش محدودیت سرعت و دوربین های سرعت سنج پلیس در نقشه های گوگل