آزادسازی داده‌های فضایی در راستای پیاده سازی دولت الکترونیک


مرکز تخصصی آموزش تبلیغات کشور

به گزارش خبرنگار مهر، مرتضی براری در اینستاگرام نوشت: اقدامات سازمان فضایی ایران در زمینه سیاست گذاری، برنامه‌ریزی و پیاده سازی دولت الکترونیک توسط تیم ارزیابی جایزه دولت الکترونیک ارزیابی شد.

وی ادامه داد: با توجه به راهبرد آزادسازی داده‌های فضایی و ارائه خدمات فضاپایه به بخش خصوصی و به ویژه کسب و کارهای نوپا در سازمان فضایی، فناوری اطلاعات به عنوان یک بستر و زیرساخت مهم و اساسی باعث تحقق و تسریع در رسیدن به این هدف می‌شود.

رئیس سازمان فضایی ایران تاکید کرد: تحقق اهداف سازمان فضایی به ویژه در زمینه ارائه داده و اطلاعات به کاربران حوزه‌های مختلف، در واقع همان تحقق اهداف دولت الکترونیک محسوب می‌شود و با تکمیل برنامه‌های در دست اجرای این سازمان، مانند راه اندازی مرکز داده و پلتفرم دسترسی به داده و خدمات، استقرار دولت الکترونیک نیز محقق می‌شود.

براری گفت: از طرف دیگر، اقدام سازمان فضایی ایران برای شرکت در جایزه‌های مختلف مثل جایزه کیفیت و جایزه دولت الکترونیک نشان دهنده باز بودن فضای کاری و شفافیت در عملکرد است و هدف اصلی، شناسایی نقاط قوت و نقاط قابل بهبود در زمینه الکترونیکی کردن خدمات و عمل به تکالیف قانونی در این زمینه خواهد بود.


کلیه مطالب این وب وب سایت از سراسر سایت های مجاز اینترنتی از نظر قوانین کشور جمهوری اسلامی ایران تهیه شده است. در صورت مشاهده مطالب خلاف قوانین لطفا به مدیریت اطلاع دهید تا حذف گردد.

Related Posts

ضرورت راه‌اندازی پلتفرم‌های مشترک با کشورهای اسلامی
اپ اخبار جعلی واکسیناسیون از اپ استور حذف شد
قرار نیست ارتباط مجازی ما با دنیا قطع شود
آخرین قانون ما درباره استقلال فضای مجازی به ۱۳ سال قبل بر می گردد