آلمان درباره جمع آوری اطلاعات کاربران از گوگل تحقیق می کند


مرکز تخصصی آموزش تبلیغات کشور

به گزارش خبرگزاری مهر به نقل از رویترز، سازمان ناظر بر آنتی تراست (ضدانحصار) آلمان تحقیقاتی درباره زیر مجموعه گوگل در آلمان و ایرلند و همچنین آلفابت (شرکت مادر آن) درباره سواستفاده از قدرتشان در بازار و شیوه کنترل اطلاعات آغاز کرده است.

به گفته دفتر کارتل فدرال آلمان در این تحقیقات بررسی می‌شود آیا این شرکت‌ها در خصوص شیوه استفاده از اطلاعات کاربران در طیف وسیعی از سرویس‌های دیجیتال به آنها قدرت انتخاب می‌دهند یا خیر.

رالف برمر سخنگوی گوگل در این باره می‌گوید: ما به افراد اجازه می‌دهیم به راحتی شیوه استفاده از اطلاعاتشان را کنترل کنند و همچنین استفاده از اطلاعات خصوصی را محدود می‌کنیم.

علاوه بر آن گوگل با تحقیقات سازمان مذکور همکاری می‌کند.

دفتر کارتل فدرال آلمان تاکنون تحقیقات جدیدی درباره فیس بوک و آمازون انجام داده است.

این ناظر آنتی تراست درباره طیف وسیع سرویس‌های دیجیتال گوگل از موتور جستجو گرفته تا یوتیوب، مپس، سیستم عامل اندروید و مرورگر کروم تحقیقاتی انجام می‌دهد تا مشخص شود این شرکت بر بازار سلطه دارد یا خیر.

آندریاس موند رئیس دفتر کارتل فدرال آلمان می‌گوید: مدل کسب و کار گوگل براساس پردازش اطلاعات کاربرانش است. ما به دقت شرایط پردازش اطلاعات را بررسی می‌کنیم.


کلیه مطالب این وب وب سایت از سراسر سایت های مجاز اینترنتی از نظر قوانین کشور جمهوری اسلامی ایران تهیه شده است. در صورت مشاهده مطالب خلاف قوانین لطفا به مدیریت اطلاع دهید تا حذف گردد.

Related Posts

اسنپ چت مدیر ایمنی پلتفرم استخدام کرد
فیس بوک از آسیب اینستاگرام به نوجوانان آگاه بوده است
ضرورت استفاده از ظرفیت ارتباطات روستایی برای توسعه اقتصاد دیجیتال
برگزاری پنجمین کنفرانس مهندسی مخابرات ایران با حمایت ایرانسل