آمادگی دانشگاه تهران برای ورود تخصصی به طرح صیانت از فضای مجازی


مرکز تخصصی آموزش تبلیغات کشور

به گزارش خبرنگار مهر، محمود نیلی احمد آبادی در نشست خبری که امروز برگزار شد، رئیس دانشگاه تهران همچنین درباره تبعات اجرای طرح صیانت از فضای مجازی بر دانشگاه‌ها و مراکز علمی توضیح داد و افزود: به نظرم نتیجه این طرح، صیانت از کاربران را در پی نخواهد داشت.

رئیس دانشگاه تهران با اشاره به اینکه بهتر بود نمایندگان مجلس این موضوع را ابتدا با دانشگاهیان مطرح می‌کردند، گفت: بهتر بود با همکاری دانشگاه ها این موضوع بررسی می شد که صورت مسئله‌ای نظیر امنیت کاربران به چه صورتی تامین شود. حوزه تخصصی رسیدگی به چنین موضوعاتی دانشگاه‌ها هستند؛ چرا که در حوزه‌های نوآوری و فناوری دانشگاه‌ها در مرز دانش هستند و هم جهان را می‌شناسد و هم به مسائل داخلی کشور آشنا هستند.

وی در ادامه تاکید کرد: اینکه تصمیمی گرفته شود و جامعه را در التهاب قرار بدهد حتما نتیجه بخش نخواهد بود. با فرض اینکه واقعا صیانتی از کاربران صورت بگیرد نمی‌توان این نوع تصمیم گیری را انجام داد؛ چرا که امنیت کاربران با چنین تصمیماتی تامین نخواهد شد.

رئیس دانشگاه تهران همچنین از آمادگی دانشگاه برای ارائه نظرات تخصصی در خصوص اینترنت و فضای مجازی به مسئولان مرتبط خبر داد و گفت: بنده در دانشگاه تهران نامه‌ای با این عنوان که ما مسئله‌ای در این زمینه داریم و دانشگاه‌ها در این زمینه ورود کند دریافت نکردم با این وجود اکنون نیز آمادگی خود را برای ورود به این موضوع اعلام می‌کنم.


کلیه مطالب این وب وب سایت از سراسر سایت های مجاز اینترنتی از نظر قوانین کشور جمهوری اسلامی ایران تهیه شده است. در صورت مشاهده مطالب خلاف قوانین لطفا به مدیریت اطلاع دهید تا حذف گردد.

Related Posts

حملات دی او اس نتیجه بخش تر و قدرتمندانه‌تر شده‌اند
دومین دوره طرح جامع «از مهارت تا اشتغال» برگزار می شود
پرونده «حاکمیت سایبری در خارج از کشور» خبرگزاری مهر ۱۰۰تایی شد
مدل‌های ارزیابی کمی و کیفی محتوای الکترونیکی بومی تدوین شد