آمادگی مجلس برای بازبینی قوانین فناوری اطلاعات و فضای مجازی


مرکز تخصصی آموزش تبلیغات کشور

به گزارش خبرگزاری مهر به نقل از سازمان نظام صنفی رایانه ای، نشست مشترک مدیران سازمان نظام صنفی رایانه‌ای با علی لاریجانی رئیس مجلس شورای اسلامی با موضوع بازبینی قانون سازمان نصر برگزار شد.

در این نشست که در محل دفتر رئیس مجلس شورای اسلامی برگزار شد، علی لاریجانی بر اهمیت فناوری اطلاعات و ارتباطات تاکید کرد و افزود: با اتکا به صنف فناوری اطلاعات و ارتباطات می‌توان در زمینه اشتغال‌زایی اقدامات موثری نسبت به دیگر اصناف انجام داد. 

رئیس مجلس شورای اسلامی با اشاره به لزوم بازنگری قوانین حوزه ICT و نیز بروزرسانی قانون سازمان نظام صنفی رایانه‌ای کشور گفت: با توجه به کمبودهایی که در زمینه قوانین مربوط به حوزه فناوری اطلاعات و ارتباطات و فضای مجازی در کشور وجود دارد، مجلس شورای اسلامی آمادگی دارد با استفاده از ظرفیت موجود در مرکز پژوهش‌های مجلس و با همکاری با شورای عالی فضای مجازی و دولت، در تدوین و بروزرسانی قوانین این حوزه با سازمان نظام صنفی رایانه‌ای همکاری کند.

محمدباقر اثنی عشری رئیس شورای مرکزی سازمان نظام صنفی رایانه ای نیز در این نشست، با تشریح تاریخچه‌ای از شکل‌گیری و فعالیت سازمان نظام صنفی رایانه‌ای، افزود: سازمان نظام صنفی رایانه‌ای از بطن انجمن شرکت‌های انفورماتیک که بیش از ۱۰ سال سابقه فعالیت داشت، متولد شد و در همین راستا آیین‌نامه سازمان نظام صنفی رایانه‌ای کشور در تاریخ ۴ اسفند ۸۳ پیرو مواد ۲ و ۱۷ قانون حمایت از حقوق پدیدآورندگان نرم‌افزارهای رایانه‌ای مصوب ۴ دی ماه ۱۳۷۹ مجلس شورای اسلامی به تصویب رسید.

وی گفت: اکنون پس از گذشت ۱۴ سال با توجه به رشد روزافزون صنعت فناوری اطلاعات و ارتباطات و همین‌طور افزایش تعداد اعضای این سازمان و گسترش فعالیت صنف فاوا در کشور نیاز به بازبینی و به‌روزرسانی در این قانون احساس می شود.


کلیه مطالب این وب وب سایت از سراسر سایت های مجاز اینترنتی از نظر قوانین کشور جمهوری اسلامی ایران تهیه شده است. در صورت مشاهده مطالب خلاف قوانین لطفا به مدیریت اطلاع دهید تا حذف گردد.

Related Posts

گوشی ارزان قیمت جدید شیوآمی عرضه شد
تولید لپ تاپ با قطعات کاملاً جداشونده و قابل تعمیر
هوشمند شدن روند بلوکه کردن حساب‌های متخلف در توئیتر
هدایای ایرانسل به مناسبت «روز پدر» اعلام شد