آمازون از زیر پرداخت مالیات در می رود


مرکز تخصصی آموزش تبلیغات کشور

به گزارش خبرگزاری مهر به نقل از رویترز، جوبایدن رئیس جمهور آمریکا در سخنرانی خود اشاره کرد شرکت آمازون مالیات‌های دولت فدرال را پرداخت نکرده است. او در این سخنرانی به بار مالیات بر شرکت‌های چند ملیتی و افزایش نرخ مالیات شرکتی نیز پرداخت.

طبق سند ۲۵ صفحه‌ای که کاخ سفید منتشر کرده، دولت آمریکا تصمیم دارد مالیات شرکتی را از ۲۱ به ۲۸ درصد برساند. همچنین قرار است با تغییراتی در قانون مالیات، شکاف‌هایی بسته شود که به شرکت‌ها اجازه می‌دهد سود خود را به کشورهای دیگر منتقل کنند.

رئیس جمهور آمریکا در سخنرانی خود گفت: آمازون یکی از ۹۱ شرکت سودآور ذکر شده در نشریه «فورچون ۵۰۰» است که با استفاده از شکاف‌های مختلف مالیات بر درآمد فدرال را نمی‌پردازد. این درحالی است که خانواده‌های متوسط این کشور بیش از ۲۰ درصد مالیات می‌پردازند. او در این باره گفت: من نمی‌خواهم آنها را تنبیه کنم اما این روند درست نیست.

آمازون ۲ سال هیچ مالیات فدرالی پرداخت نکرد و در نهایت از ۲۰۱۹ میلادی پرداخت مالیات بر درآمد فدرال را آغاز کرد.

این نخستین باری نیست بایدن به آمازون اشاره می‌کند. در ژوئن ۲۰۱۹ میلادی او با اشاره به آمازون گفت هیچ شرکتی نباید میلیاردها دلار درآمد داشته باشد و مالیاتی کمتر از آتش نشانان و معلمان پرداخت کند.


کلیه مطالب این وب وب سایت از سراسر سایت های مجاز اینترنتی از نظر قوانین کشور جمهوری اسلامی ایران تهیه شده است. در صورت مشاهده مطالب خلاف قوانین لطفا به مدیریت اطلاع دهید تا حذف گردد.

Related Posts

پرچمدار موتورلا با دوربین ۲۰۰ مگاپیکسیلی!
جزئیات سند راهبردی اتحادیه اروپا برای «اینترنت بهتر کودکان»
جهان در سال ۲۰۲۲ بر مدار کدام فناوری ها می چرخد
گوگل تست هفتگی کرونا را برای حضور در ادارات خود اجباری کرد