آمازون ۶۲ میلیون دلار جریمه شد


مرکز تخصصی آموزش تبلیغات کشور

به گزارش خبرگزاری مهر به نقل از انگجت، کمیسیون فدرال تجارت آمریکا دیروز اعلام کرد علت این جریمه نقض مفاد توافق آمازون و فلکس در سال ۲۰۱۶ بوده است. بر این اساس آمازون قرار بود به مالکان خودروهای فلکس که بسته‌های پستی آمازون را تحویل می‌دادند ساعتی بین ۱۸ تا ۲۵ دلار و نیز مبلغی انعام پرداخت کند.

اما آمازون در همان سال شرایط پرداخت خود به رانندگان فلکس را تغییر داد و مبلغ انعام توافق شده را پرداخت نکرد. به دنبال دو سال و نیم کشمکش میان رانندگان فلکس و آمازون سرانجام آمازون به علت نقض توافق به پرداخت جریمه قطعی محکوم شد.

آمازون نه تنها تغییر توافق با رانندگان فلکس را به اطلاع آنها نرساند، بلکه تلاش کرد با مبهم سازی شرایط قرارداد دوجانبه این تصور را در رانندگان ایجاد کند که انعام مورد توافق دو طرف به آنها پرداخت شده است. این شرکت تنها زمانی از فریب رانندگان فلکس دست برداشت که مطلع شد کمیسیون فدرال تجارت آمریکا تحقیقاتی را در مورد عملکرد آن آغاز کرده است.

غرامت ۶۱.۷ میلیون دلاری آمازون به رانندگان متضرر شده پرداخت می‌شود و این شرکت موظف است مبلغ غرامت در نظر گرفته شده برای هر یک از این افراد را به طور شفاف اعلام کند. همچنین آمازون از این پس موظف است سیاست‌های پرداخت خود را به طور شفاف به رانندگان فلکس اعلام کند.


کلیه مطالب این وب وب سایت از سراسر سایت های مجاز اینترنتی از نظر قوانین کشور جمهوری اسلامی ایران تهیه شده است. در صورت مشاهده مطالب خلاف قوانین لطفا به مدیریت اطلاع دهید تا حذف گردد.

Related Posts

ششمین دوره مسابقات چالش‌های فناوری اطلاعات برگزار می شود
تبریک دبیر شورای عالی فضای مجازی به رئیس جمهور منتخب
حمایت از حضور مستقل شرکت‌های دانش بنیان در نمایشگاه الکامپ
قدردانی مدیرعامل مخابرات از خانواده بزرگ مخابرات کشور