آمریکا علی بابا را تهدید امنیتی می‌داند


مرکز تخصصی آموزش تبلیغات کشور

به گزارش خبرگزاری مهر به نقل از رویترز، سه منبع نزدیک به دولت آمریکا مدعی شده‌اند کاخ سفید علی بابا و کسب و کار کلود آن را یک تهدید امنیتی برای خود می‌داند و به همین بهانه ممکن است در آینده نزدیک مشکلاتی جدی برای ادامه فعالیت علی بابا در خاک ایالات متحده به وجود آید.

دولت آمریکا بر روی معاملات شرکت‌های فناوری چینی با شرکت‌های آمریکایی نظارت دارد و تمرکز این تحقیقات بر این است که علی بابا چگونه داده‌های مشتریان آمریکایی، از جمله اطلاعات شخصی را ذخیره می‌کند، رویه آن در ارتباط با موضوع مالکیت معنوی چیست و اینکه آیا دولت چین می‌تواند به این اطلاعات دسترسی پیدا کند یا خیر.

یکی از این منابع مطلع که با خبرگزاری رویترز صحبت کرده مدعی شده، چین می‌تواند دسترسی کاربران آمریکایی به اطلاعات ذخیره شده بر روی خدمات کلود علی بابا را مختل کند و این مساله نگران کننده است. ممکن است آمریکا علی بابا را مجبور به اقداماتی برای کاهش خطرات امنیتی سرویس‌های کلود خود کند یا به طور کلی آمریکایی‌های ساکن این کشور و خارج از آن را از استفاده از خدمات یادشده محروم کند.

انتشار این اخبار موجب کاهش سه درصدی ارزش سهام علی بابا شده است. پیش از این دونالد ترامپ رئیس جمهور سابق آمریکا هم در مورد کسب و کار کلود علی بابا اظهار نگرانی کرده بود و حالا دولت بایدن مسیر دولت قبلی را ادامه داده است.

کسب و کار کلود علی بابا در آمریکا تنها ۵۰ میلیون دلار ارزش دارد ولی مسدود شدن این خدمات در آمریکا به این کسب و کار در حال رشد طرف چینی ضربه‌ای جدی می‌زند و حسن شهرت آن را زیر سوال می‌برد.


کلیه مطالب این وب وب سایت از سراسر سایت های مجاز اینترنتی از نظر قوانین کشور جمهوری اسلامی ایران تهیه شده است. در صورت مشاهده مطالب خلاف قوانین لطفا به مدیریت اطلاع دهید تا حذف گردد.

Related Posts

کنفرانس ظرفیت امنیت شبکه ملی اطلاعات برگزار می شود
استفاده از اینترنت استارلینک برای خودروها، هواپیماها و کشتی ها
استخدام در فیس بوک تحت تأثیر رکود اقتصادی
آشنایی باجدیدترین راهکارهای سازمانی ایرانسل در نمایشگاه شهرهوشمند