آیفون با پورت یو اس بی سی در راه است


مرکز تخصصی آموزش تبلیغات کشور

به گزارش خبرگزاری مهر به نقل از ورج، البته پورت های یو اس بی -سی مذکور در سری آیفون های امسال عرضه نمی شوند و این تغییر احتمالا تا ۲۰۲۳ میلادی اتفاق نخواهد افتاد.

مارک گورمن یکی از افشاگران دستگاه های اپل در گزارشی در نشریه بلومبرگ این خبر را داده است. پیش از او نیز مینگ چی کو یکی از افشاگران معتبر اپل در توئیتی اشاره کرده بود اپل در نیمه دوم ۲۰۲۳ میلادی پورت های لایتنینگ را به یو اس بی-سی تغییر می دهد. به طور معمول اپل در نیمه دوم هر سال سری جدید آیفون را عرضه می کند.

تغییر در پورت آیفون نکته مهمی است اما چندان عجیب نیست. اپل پیش از این پورت های آی پد پرو، آی پد ایر و آی پد مینی را به یو اس بی-سی تغییر داده است.

در این میان اتحادیه اروپا در سپتامبر ۲۰۲۱ میلادی قانونی پیشنهاد کرد که طبق آن بسیاری از دستگاه ها از جمله موبایل ها الزاما باید پورت یو اس بی-سی داشته باشند. به گفته گورمن این قانون دلیل اصلی اپل برای تغییر پورت های لایتنینگ به یو اس بی سی است. علاوه بر آن استفاده از یو اس بی-سی مزایای دیگری دارد و سرعت انتقال آن بیشتر از لایتنینگ است.

البته شایعاتی درباره توسعه یک آیفون بدون پورت نیز منتشر شده و به گفته گورمن اپل طی سال های اخیر مشغول توسعه دستگاه هایی بدون هیچ گونه پورت شارژ است.


کلیه مطالب این وب وب سایت از سراسر سایت های مجاز اینترنتی از نظر قوانین کشور جمهوری اسلامی ایران تهیه شده است. در صورت مشاهده مطالب خلاف قوانین لطفا به مدیریت اطلاع دهید تا حذف گردد.

Related Posts

فیس‌بوک اطلاعاتی درباره توزیع تبلیغات سیاسی افشا می کند
مرکز تبادل اطلاعات کشور باید دارای مدل اقتصادی شود
اجرای قانون شبکه های اجتماعی در فلوریدا لغو شد
مسائل کلیدی در اخلاق فضایی چیست؟