آیفون به ترمینال پرداخت فین تک ها مبدل می‌شود


مرکز تخصصی آموزش تبلیغات کشور

به گزارش خبرگزاری مهر به نقل از رویترز، با این تحول دسترسی به خدمت مالی و اعتباری آنلاین تنها با چند ضربه انگشت بر روی نمایشگر گوشی در دسترس خواهد بود. با این روش برخی محدودیت‌های سخت افزاری آیفون در این زمینه نیز دور زده می‌شود.

اپل روز سه‌شنبه اعلام کرد این ویژگی که اواخر سال جاری میلادی راه‌اندازی می‌شود از فناوری ارتباطات میدانی نزدیک یا ان اف سی برای انجام انواع پرداخت‌ها از جمله بین دو یا چند گوشی آیفون استفاده می‌کند. این غول فناوری اضافه کرد اطلاعاتی در مورد اینکه چه چیزی خریداری می‌شود یا چه کسی آن را خریداری می‌کند جمع‌آوری نمی‌کند تا حریم خصوصی افراد محفوظ باقی بماند.

این شرکت در بیانیه‌ای اعلام کرد شرکت‌های فین‌تک استرایپ و شاپیفای پوینت برای اولین بار در بهار سال ۲۰۲۲ در ایالات متحده خدمات «Tap to Pay» را در دسترس مشتریان تجاری قرار می‌دهند.

بیلی آلوارادو، مدیر ارشد بازرگانی استرایپ، گفت: «چه فروشنده یک شرکت خرده‌فروشی اینترنتی باشید و چه یک کارآفرین، به زودی می‌توانید پرداخت‌های بدون تماس را با دستگاهی که از قبل در جیب شماست، یعنی گوشی آیفونتان انجام دهید. جزئیات بیشتر در این زمینه در آینده نزدیک اعلام می‌شود.


کلیه مطالب این وب وب سایت از سراسر سایت های مجاز اینترنتی از نظر قوانین کشور جمهوری اسلامی ایران تهیه شده است. در صورت مشاهده مطالب خلاف قوانین لطفا به مدیریت اطلاع دهید تا حذف گردد.

Related Posts

فیس‌بوک اطلاعاتی درباره توزیع تبلیغات سیاسی افشا می کند
مرکز تبادل اطلاعات کشور باید دارای مدل اقتصادی شود
اجرای قانون شبکه های اجتماعی در فلوریدا لغو شد
مسائل کلیدی در اخلاق فضایی چیست؟