ابتکار عمل استرالیا برای مقابله با پیامک‌های دروغین دولتی


مرکز تخصصی آموزش تبلیغات کشور

به گزارش خبرگزاری مهر به نقل از زد دی نت، برنامه‌ریزی برای اجرای این طرح از یک سال قبل آغاز شده است تا پیامک‌های فریبنده فیشینگ شناسایی و روند ارسال آنها متوقف شود.

پیامک‌های یادشده که ظاهراً از سوی دولت ارسال می‌شوند در اصل توسط کلاهبرداران سایبری طراحی شده و ادعا می‌شود از سوی سایت‌ها و سرویس‌های دولت الکترونیک مانند سنترلینک، مای گاو و اداره مالیات دولت استرالیا فرستاده شده‌اند.

دولت استرالیا می‌گوید بعد از شیوع ویروس کرونا میزان استفاده از خدمات دولت الکترونیک در این کشور افزایش یافته و همین امر زمینه را برای کلاهبرداری‌های سایبری فراهم کرده است. در جریان اجرای آزمایشی این طرح در حدود ۲۵۰۰ نوع پیامک جعلی و تقلبی شناسایی و بلوکه شدند. علاوه بر این ۲۱۴ میلیون تماس تلفنی با هدف کلاهبرداری از مردم نیز کشف و بلوکه شدند.

پارلمان استرالیا خواستار همکاری شرکت‌های مخابراتی و اپراتورهای استرالیایی به منظور موفقیت بیشتر این طرح شده است. این ابتکار توسط مرکز امنیت سایبری استرالیا، دولت این کشور و شرکت‌های مخابراتی راه اندازی و آغاز شد.


کلیه مطالب این وب وب سایت از سراسر سایت های مجاز اینترنتی از نظر قوانین کشور جمهوری اسلامی ایران تهیه شده است. در صورت مشاهده مطالب خلاف قوانین لطفا به مدیریت اطلاع دهید تا حذف گردد.

Related Posts

تصویب اولیه طرح حریم خصوصی آنلاین در کنگره آمریکا
یاندکس مدل زبانی هوش مصنوعی خود را در دسترس عموم قرار داد
هک شدن گوشی‌های اندرویدی و اپل با جاسوس افزار ایتالیایی
اعمال محدودیت برای کودکان انگلیسی