ابزار هوش مصنوعی برای شناسایی اشتباهات چاپگرهای سه بعدی


مرکز تخصصی آموزش تبلیغات کشور

به گزارش خبرگزاری مهر به نقل از نیواطلس، تا به حال برای کنترل مشکلات و خطاهای چاپگرهای سه بعدی چاره‌ای جز بررسی روند کار آنها با استفاده از ناظران انسانی وجود نداشت. اما یک ابزار هوش مصنوعی می‌تواند برای بررسی این موضوع جایگزین انسان‌ها شود.

این ابزار هوش مصنوعی توسط یک شرکت نوپا به نام دلکوز سیستمز در کالیفرنیا تولید شده و AIMS نام دارد. این ابزار مجهز به یک دوربین برای بررسی لایه‌های مختلف مواد قرار گرفته بر روی هم با چاپگر سه بعدی و پردازنده کورتکس ای ۵۳ شرکت ای آر ام است.

تأمین برق این ابزار با استفاده از کابل یو اس بی انجام می‌شود و به حسگر محل خروج لایه‌های چاپی چاپگر سه بعدی متصل می‌شود. این ابزار با دوربین خود با دقت نحوه حرکت و قرارگیری لایه‌های مختلف چاپی را زیر نظر می‌گیرد و با هوش مصنوعی آنچه که می بیند را تحلیل می‌کند. در نهایت به محض مشاهده هرگونه خطا در روند چاپ سه بعدی محل وقوع خطا مشخص شده و از ادامه کار جلوگیری می‌شود.

کل فرایند خطایابی و توقف آن ۱۵ تا ۲۰ ثانیه طول می‌کشد و برای این کار به اینترنت هم نیازی نیست. قیمت این ابزار ۱۲۰ دلار است.


کلیه مطالب این وب وب سایت از سراسر سایت های مجاز اینترنتی از نظر قوانین کشور جمهوری اسلامی ایران تهیه شده است. در صورت مشاهده مطالب خلاف قوانین لطفا به مدیریت اطلاع دهید تا حذف گردد.

Related Posts

قطع فیبردریایی بین الملل و ایجاد اختلال در اینترنت
ستاد ملی توسعه هوش مصنوعی راه‌اندازی می‌شود
سیاست جدید توئیتر دردسر ساز شد
بازار رایانه های شخصی در چین رشد و در آمریکا سقوط کرد