ابزار هوش مصنوعی گوگل جلوی سوءاستفاده از کودکان را می گیرد


مرکز تخصصی آموزش تبلیغات کشور

به گزارش خبرگزاری مهر به نقل از ورج، گسترش پدیده کودک آزاری اینترنتی در آمریکا و اروپا که گاهی به سواستفاده های جنسی از آنها نیز منجر می شود باعث شده تا شرکت های فناوری برای شناسایی عوامل این فعالیت های مخرب و همین طور پاکسازی محتوای نامناسب مرتبط بیشتر تلاش کنند.

گوگل نیز به همین منظور یک نرم افزار هوش مصنوعی طراحی کرده که در مقایسه با محصولات رقیب از توانایی بیشتری برخوردار است. یکی از مشهورترین نرم افزارهای پاکسازی محتوای نامناسب مربوط به سواستفاده از کودکان PhotoDNA نام دارد که توسط مایکروسافت ابداع شده و تنها قادر به شناسایی و پاکسازی تصاویر ویدئوهای نامناسب است.

اما این نرم افزار محدودیت هایی دارد و دقت آن بالا نیست و لذا محتوای شناسایی شده از طریق آن باید توسط یک کاربر انسانی کنترل شود. اما نرم افزار هوش مصنوعی گوگل می تواند محتوای مشکوک شناسایی شده را بر حسب میزان نامناسب بودن طبقه بندی و دسته بندی کند تا کاربر انسانی ابتدا موارد جدی تر و خطرناک تر را مشاهده و بررسی کند.

گوگل مدعی است استفاده از این نرم افزار سرعت شناسایی و برخورد با محتوای نامناسب این چنینی را در مقایسه به نرم افزارهای رقیب تا ۷۰۰ درصد افزایش می دهد.

علاقمندان برای کسب اطلاعات بیشتر می توانند به پست وبلاگی گوگل مراجعه کنند.


کلیه مطالب این وب وب سایت از سراسر سایت های مجاز اینترنتی از نظر قوانین کشور جمهوری اسلامی ایران تهیه شده است. در صورت مشاهده مطالب خلاف قوانین لطفا به مدیریت اطلاع دهید تا حذف گردد.

Related Posts

کرونا درآمد و سود چه شرکتهای فناوری را کم کرد
اینترنت برای ۱۴۳۹ سامانه دانشگاهی رایگان شد
«اچ تی سی» موبایل ۵G رونمایی می کند
توسعه وتکمیل دولت الکترونیک وفضای مجازی برای مردم حائز اهمیت است