اتحادیه اروپا درباره درگاه شارژ یکسان برای دستگاه ها توافق می کند


مرکز تخصصی آموزش تبلیغات کشور

به گزارش خبرگزاری مهر به نقل از رویترز، این درحالی است که به گفته منابع آگاه اپل به شدت با این قانون مخالف است. کمیسیون اتحادیه اروپا حدود یک دهه قبل پیشنهاد کرد پورت شارژ یکسانی برای موبایل تعیین شود. این پیشنهاد پس از آن مطرح شد که کاربران آیفون و اندروید درباره استفاده از شارژرهای مختلف برای دستگاه هایشان شکایت داشتند.

آیفون با یک کابل لایتنینگ و دستگاه های اندروید با استفاده از اتصالات یو اس بی سی شارژ می شوند.

جلسه ای که سه شنبه هفته جاری برگزار می شود، در حقیقت دومین و احتمالا آخرین اجلاس درباره این موضوع است بین کشورهای اتحادیه اروپا و قانونگذاران برگزار می شود. همین امر نشان دهنده فشار زیاد برای انجام این اقدام است.

چالش های مهمی مانند گسترش حوزه پیشنهادات برای لپ تاپ ها یکی از خواسته های مهم قانونگذاران اتحادیه اروپا است که احتمالا روی تولید کنندگان دستگاه های الکترونیکی تاثیر می گذارد.

قانونگذاران اتحادیه اروپا تصمیم دارند سیستم های شارژ بی سیم را نیز تا ۲۰۲۵ میلادی عملیاتی کنند. از سوی دیگر دیگر کشورهای این منطقه و کمیسیون اتحادیه اروپا به دلایل فنی خواهان بازه ای طولانی تر برای اجرای اقدامات هستند.


کلیه مطالب این وب وب سایت از سراسر سایت های مجاز اینترنتی از نظر قوانین کشور جمهوری اسلامی ایران تهیه شده است. در صورت مشاهده مطالب خلاف قوانین لطفا به مدیریت اطلاع دهید تا حذف گردد.

Related Posts

استفاده از اینترنت استارلینک برای خودروها، هواپیماها و کشتی ها
استخدام در فیس بوک تحت تأثیر رکود اقتصادی
آشنایی باجدیدترین راهکارهای سازمانی ایرانسل در نمایشگاه شهرهوشمند
ارتباطات در مناطق زلزله زده پایدار است