اتحاد آمریکا با برخی کشورها برای محدودیت صادرات فناوری


مرکز تخصصی آموزش تبلیغات کشور

به گزارش خبرگزاری مهر به نقل از رویترز، کاخ سفید هفته گذشته اعلام کرد گروهی متشکل از چند کشور را تشکیل می‌دهد تا سوء استفاده از برخی فناوری‌های چند کاربردی را بررسی کنند که به نقض قوانین حقوق بشر منجر می‌شود. همچنین این گروه قادر است تضمین کند فناوری‌های حیاتی و نوظهور برای توسعه جوامع دموکراتیک و نه علیه آنها استفاده می‌شوند.

در همین راستا روز گذشته نام کشورهایی که در این زمینه همکاری می‌کنند مشخص شد. علاوه بر استرالیا، دانمارک و نروژ، کشورهای کانادا، فرانسه، هلند و انگلیس نیز از این اقدام آمریکا پشتیبانی و با این کشور همکاری می‌کنند.

در بیانیه مشترک این کشورها آمده است: تعهد می‌کنیم در سال آینده یک آئین نامه رفتاری داوطلبانه و غیر الزام آور کتبی برای کشورهای همفکر خود ارائه دهیم تا آنها از لحاظ سیاسی تضمین کنند با کمک ابزارهای کنترل صادرات از تکثیر نرم افزار و فناوری‌های مربوط به نقض حقوق بشر جلوگیری به عمل می‌آورند.

بیانیه اعلام شده بخشی از اجلاس برای دموکراسی است که جوبایدن رئیس جمهور آمریکا در ۹ و۱۰ دسامبر آن را برگزار کرد. هدف این اجلاس جلوگیری از نابودکردن حقوق بشر در جهان است.


کلیه مطالب این وب وب سایت از سراسر سایت های مجاز اینترنتی از نظر قوانین کشور جمهوری اسلامی ایران تهیه شده است. در صورت مشاهده مطالب خلاف قوانین لطفا به مدیریت اطلاع دهید تا حذف گردد.

Related Posts

پرچمدار موتورلا با دوربین ۲۰۰ مگاپیکسیلی!
جزئیات سند راهبردی اتحادیه اروپا برای «اینترنت بهتر کودکان»
جهان در سال ۲۰۲۲ بر مدار کدام فناوری ها می چرخد
گوگل تست هفتگی کرونا را برای حضور در ادارات خود اجباری کرد