اتفاقات اخیر نقاط ضعف و قوت پیام رسان های داخلی را مشخص کرد


مرکز تخصصی آموزش تبلیغات کشور

به گزارش خبرنگار مهر، محمدجواد آذری جهرمی وزیر ارتباطات و فناوری اطلاعات پیش از ظهر امروز در حاشیه جلسه هیئت دولت در جمع خبرنگاران گفت:امروز در دولت تصمیم گرفته شد از این به بعد هر گونه شکایتی که دولت از کسب کارهای نوپا مطرح می شود ابتدا در کمیته ای با حضور معاونت حقوقی رئیس جمهور، نمایندگان وزارت ارتباطات و وزارت کار این موضوع بررسی شده و سپس به مراکز قضایی ارجاع شود. این یک تضمین برای بخش کسب و کار نوپا است تا بخشی از موانع انها برطرف شود.

وی افزود: شبکه ملی اطلاعات شامل سه بخش است، بخش زیر ساخت که گزارش آن را داده ایم، بخش دوم  لایحه خدمات و بخش سوم بخش محتوایی است.

آذری جهرمی با اعلام اینکه با موافقت رئیس جمهور مقرر شد ۵۰۰ میلیارد تومان در طی دو سال پیش رو برای توسعه خدمات و کسب و کارهای نوپا در این فضا تامین شود، گفت: این منابع هم می تواند مستقیم در اختیار بنگاه های کار آفرین قرار گرفته و هم می تواند به صندوق سرمایه گذاری های خطرپذیر تزریق شود.

وی ادامه داد: ظرف سه هفته آینده با جمع بندی با مرکز فضای مجازی نحوه اقدام در این زمینه اعلام خواهد شد.

وزیر ارتباطات درباره تهیه سند اقتصاد دیجیتال جمهوری اسلامی ایران گفت: قرار شد ظرف یک ماه اینده از سوی وزارت ارتباطات با کمیته ای با حضور سایر وزرا و نمایندگان شورای عالی فضای مجازی تشکیل می شود تعیین شده و ظرف ۶ ماه آینده توسعه زیرساخت های کشور در حوزه دیجیتال را داشته باشیم.

وی گفت: به نظر می رسد در لایحه خدمات بتوانیم حرکت خوبی داشته باشیم تا از فضای مجازی و دیجیتال برای توسعه کسب و کار استفاده کنیم.

آذری جهرمی درباره بومی سازی شبکه های مجازی گفت: در موقعیتی که پیش آمد آزمون خوبی برای پیام رسانهای داخلی بود تا نقاط ضعف و قوت خود را ببینند. برای تقویت این امر هر کدام از دستگاههای و وزارتخانه ها تکالیفی دارند ما در وزارت ارتباطات وظایف خود را انجام داده و گزارش آن را هم ارائه کردیم.

وی عنوان کرد: باید تقویت همزمان شبکه ها و نیز ایجاد رقابت برای خروج از انحصار به عنوان استراتژی ایجاد شبکه های اجتماعی بومی مورد نظر باشد که برنامه ریزی می کنیم این امر محقق شود.


کلیه مطالب این وب وب سایت از سراسر سایت های مجاز اینترنتی از نظر قوانین کشور جمهوری اسلامی ایران تهیه شده است. در صورت مشاهده مطالب خلاف قوانین لطفا به مدیریت اطلاع دهید تا حذف گردد.

Related Posts

طرح «مدیریت ترافیک هوایی پرنده‌‎های بدون سرنشین» به اتمام رسید
ضرورت راه‌اندازی پلتفرم‌های مشترک با کشورهای اسلامی
اپ اخبار جعلی واکسیناسیون از اپ استور حذف شد
قرار نیست ارتباط مجازی ما با دنیا قطع شود