اجبار دانش آموزان چینی به کار در کارخانه اپل بررسی می شود


مرکز تخصصی آموزش تبلیغات کشور

به گزارش خبرگزاری مهر به نقل از سی ان ان بیزینس، اپل مشغول تحقیق درباره گزارشی است که ادعا می کند دانش آموزان دبیرستانی در چین به اجبار ساعت های هوشمند این شرکت را می سازند. طبق این گزارش دانش آموزان از طریق یک برنامه کارآموزی اجباری غیر مرتبط به رشته تحصیلی شان مجبور به کار در کارخانه های اپل هستند.

گروه حمایت از حقوق کارگران SACOM هفته گذشته با انتشار گزارشی ادعا کرد نوجوانان ۱۶ تا ۱۹ سال در خطوط تولید اپل در کارخانه ای واقع در «چانگ کوینگ» کار می کنند.

طبق این گزارش دانش آموزان از سوی مدارس مجبور  می شوند در کارخانه هایی کار کنند که توسط شرکت Quanta Computer مدیریت می شوند. همچنین دانش آموزان مجبور هستند اضافه کاری و در برخی موارد حتی در شیفت های شب فعالیت کنند.

این درحالی است که به گفته اپل پس از سه بار تحقیق بین ماه های مارس تا ژوئن امسال هیچ گونه شواهدی از وجود کارآموزان دبیرستانی در کارخانه مذکور پیدا نشده است.


کلیه مطالب این وب وب سایت از سراسر سایت های مجاز اینترنتی از نظر قوانین کشور جمهوری اسلامی ایران تهیه شده است. در صورت مشاهده مطالب خلاف قوانین لطفا به مدیریت اطلاع دهید تا حذف گردد.

Related Posts

موبایل ارزان قیمت با قابلیت فیلمبرداری قدرتمند عرضه شد
رابط کاربری پیام رسان «آیگپ» به روزرسانی شد
سامانه رادیوتلسکوپ فضایی به بهره برداری رسید
کاهش کلاهبرداریهای پیامکی/ درآمد خدمات ارزش افزوده ۳۰درصد افت کرد