اجلاس سران فضایی آسیا و اقیانوسیه در تهران آغاز به کار کرد


مرکز تخصصی آموزش تبلیغات کشور

به گزارش خبرگزاری مهر، یازدهمین اجلاس شورای سران سازمان همکاری های فضایی آسیا و اقیانوسیه (اپسکو) با حضور روسای سازمان های فضایی و نمایندگان رسمی ۸ کشور عضو این سازمان شامل جمهوری اسلامی ایران، چین، بنگلادش، پاکستان، مغولستان، پرو، تایلند و ترکیه امروز ۲۱ شهریورماه در تهران آغاز به کار کرد.

این اجلاس دو روزه از ۲۱ لغایت ۲۲ شهریور ماه در تهران برگزار شده و سازمان فضایی ایران به نمایندگی از جمهوری اسلامی ایران، میزبان این اجلاس است.

اجلاس شورای اپسکو هر ساله در یکی از کشورهای عضو برگزار می شود. در این اجلاس، فعالیت ها و برنامه های سالانه اپسکو با حضور نماینده کشورهای عضو، بررسی و تصویب می شود.

ایران در دو سال اخیر ریاست شورای سران اپسکو را به عهده داشته است و بعد از پایان این اجلاس، ریاست بعدی شورای اپسکو را، مغولستان به عهده خواهد گرفت.

عمده فعالیتهای اپسکو که مقر آن در کشور چین است و به طور رسمی در سال ۲۰۰۸ شروع به کار کرده مربوط به زمینه های آموزش و تربیت نیروی انسانی، انجام پروژه های مشترک در حوزه فضا و ماورای جو و استفاده و بهره وری از ماهواره ها می شود.

از اهداف عمده اپسکو می توان به توسعه مراکز آموزش، توسعه همکاریهای صلح آمیز و تقویت تواناییهای کشورهای عضو اشاره کرد.


کلیه مطالب این وب وب سایت از سراسر سایت های مجاز اینترنتی از نظر قوانین کشور جمهوری اسلامی ایران تهیه شده است. در صورت مشاهده مطالب خلاف قوانین لطفا به مدیریت اطلاع دهید تا حذف گردد.

Related Posts

سیستم عامل هواوی برای موبایل تا ۲۰۲۱ عرضه می شود
۵۰ هزار بیمار کرونایی با سیستم ردیابی دیجیتال شناسایی شدند
«کیش» پیشگام در پیوستن به شبکه نسل پنجم
کرونا اقبال به تبلت‌های دارای نمایشگرهای بزرگ‌ را افزایش داد