اجلاس هم اندیشی صنعت میکروالکترونیک آغاز بکار کرد


مرکز تخصصی آموزش تبلیغات کشور

به گزارش خبرنگار مهر، در سده گذشته صنایع الکترونیک نقش خود را در زندگی انسان پررنگ کرده به طوریکه بر اساس آمارهای پایگاه داده مرکز تجارت بین المللی در سال ۲۰۱۲ نزدیک به ۱.۴ تریلیون دلار از حجم تجارت جهانی مربوط به صنایع الکترونیک بوده است؛ این مقدار معادل ۷.۷ درصد از تجارت جهانی بوده که جایگاه سوم تجارت جهانی را به خود اختصاص داده است.

صنعت الکترونیک دارای حوزه های کاربردی مختلفی در صنایع است که به علت اهمیت استراتژیک با سودآوری بالا توجه بسیاری از کشورهای جهان را به خود جلب کرده است. حجم انبوهی از سرمایه گذاری های جهانی را این صنعت به خود اختصاص داده است و محصولات خدمات الکترونیک در سال ۲۰۰۸ به میزان ۱۰.۷ درصد از جی دی پی جهانی را به خود اختصاص داده است.

در همین راستا اجلاس هم اندیشی صنعت میکروالکترونیک در شهرک فناوری الکترونیک در ارومیه توسط صندوق حمایت از تحقیقات و توسعه صنایع الکترونیک (صحا) با همکاری استانداری آذربایجان غربی و انجمن میکروالکترونیک ایران در حال برگزاری است.

این اجلاس با حضور جهانگرد معاون فناوری و نوآوری وزارت ارتباطات، اعضای هیئت علمی دانشگاه ارومیه و خواجه نصیرالدین طوسی، رئیس مرکز توسعه فناوری و صنایع پیشرفته وزارت صنعت، معدن و تجارت، رئیس صندوق حمایت از تحقیقات و توسعه صنایع الکترونیک برگزار شده است.


کلیه مطالب این وب وب سایت از سراسر سایت های مجاز اینترنتی از نظر قوانین کشور جمهوری اسلامی ایران تهیه شده است. در صورت مشاهده مطالب خلاف قوانین لطفا به مدیریت اطلاع دهید تا حذف گردد.

Related Posts

مطالبه گری شهروندان از حاکمیت درباره ویدئوی جنجالی یک خواننده
پایش ماهواره‌ای تغییرات یکساله مساحت آبی کشور
گوشی جدید ایسوس با ۱۸ گیگابایت رم عرضه می‌شود
احراز هویت خریداران سیم کارت با رمز یکبار مصرف قانونی شد