احتمال تأیید خرید ۲.۱ میلیارد دلاری فیت بیت توسط گوگل


مرکز تخصصی آموزش تبلیغات کشور

به گزارش خبرگزاری مهر به نقل از انگجت، پرداخت ۲.۱ میلیارد دلار توسط گوگل برای خرید فیت بیت که به علت تولید انواع مچ بند و ساعت هوشمند شهرت دارد، جنجال زیادی در آمریکا و اروپا به راه انداخت و گوگل به علت همین اقدام به انحصارطلبی تجاری و تلاش برای از میدان به در کردن رقبا متهم شد.

از همین رو گوگل برای جلوگیری از وقوع مشکلات حقوقی و قضائی تلاش کرد موافقت اتحادیه اروپا با این اقدام خود را به دست آورد. گوگل در نوامبر سال ۲۰۱۹ برنامه خود برای خرید فیت بیت را افشا کرد. این معامله کاملاً نقد قرار بود امسال نهایی شود، اما تأیید نهایی آن به جلب موافقت رگولاتورهای آمریکا و اتحادیه اروپا منوط شد.

مقامات اروپایی از آغاز رسیدگی به این موضوع از ماه آگوست خبر دادند و بررسی‌های آنها نشان داده خرید فیت بیت توسط گوگل به تشدید انحصارطلبی این شرکت نمی‌انجامد.

پیش از این گفته می‌شد یکی از دلایل علاقه گوگل به خرید فیت بیت افزایش دسترسی آن به داده‌های شخصی کاربران ساعت‌ها و مچ بندهای هوشمند است و گوگل قصد دارد از این اطلاعات برای ارسال آگهی‌های هدفمند به اشخاص استفاده کند. ظاهراً گوگل قول داده تا استفاده از داده‌های مشتریان فیت بیت برای نمایش تبلیغات آنلاین هدفمند خود را محدود کند و بر این فرایند نظارت بیشتری کند.

گوگل همچنین وعده داده که از دیگر سازندگان ساعت‌ها و مچ بندهای هوشمند پشتیبانی کند و دسترسی آنها به اندروید و کاربران محصولات فیت بیت را تسهیل کند. بنابراین این شرکت‌ها نیز خواهند توانست در صورت رضایت مشتریان به اطلاعات خریداران و کاربران محصولات فیت بیت دسترسی یابند.


کلیه مطالب این وب وب سایت از سراسر سایت های مجاز اینترنتی از نظر قوانین کشور جمهوری اسلامی ایران تهیه شده است. در صورت مشاهده مطالب خلاف قوانین لطفا به مدیریت اطلاع دهید تا حذف گردد.

Related Posts

آمار تراکنشهای دیجیتال/ بلوغ ۷۰ درصدی دستگاهها در خدمات الکترونیک
آمریکا با ادغام انویدیا و ARM مخالفت کرد
افشاگر فیس بوک درباره اصلاح قانون به کنگره مشاوره داد
تقاضا برای آیفون ۱۳ کاهش یافت