احتمال تولید آیفون تاشو توسط اپل جدی تر شد


مرکز تخصصی آموزش تبلیغات کشور

به گزارش خبرگزاری مهر به نقل از سی نت، برنامه ریزی اپل در این زمینه به سال ۲۰۱۱ بازمی گردد و در آن زمان اخباری در مورد ثبت چند اختراع توسط اپل در این زمینه منتشر شد. پس از آن اختراع دیگری در این زمینه توسط اپل در سال ۲۰۱۴ به ثبت رسید و حالا ثبت یک اختراع تازه در همین زمینه دوستداران آیفون را هیجان زده کرده است.

اختراع جدید اپل نشان می دهد این شرکت قادر به تولید گوشی های منعطفی خواهد بود که دارای نمایشگرهایی تاشو هستند و حتی می توانند اشکال مختلفی به خود بگیرند.

منابع مطلع می گویند سامسونگ قصد ندارد اطلاعات و اسرار مربوط به طراحی نمایشگر تاشوی خود را در اختیار اپل بگذارد و با توجه به اینکه اپل در زمینه تامین نمایشگرهای OLED به سامسونگ متکی است، چاره ای برای این شرکت جز یافتن فناوری های جدیدی در این زمینه باقی نمانده است.

گفته می شود اپل قصد دارد ال جی را جایگزین سامسونگ کند. ال جی در زمینه تولید نمایشگرها و تلویزیون های بزرگ تاشو و قابل لوله کردن تبحر دارد ولی در زمینه تولید گوشی های تاشو از سامسونگ عقب تر است.

اختراع تازه ثبت شده اپل مربوط به گنجاندن نوعی فناوری گرمایشی در لولای نمایشگر تاشوی آیفون جدید است که باعث می شود این نمایشگر در برابر باز و بسته شدن های مکرر مقاومت بیشتری پیدا کند. هنوز مشخص نیست آیا اپل می تواند امسال یک گوشی با نمایشگر تاشو روانه بازار کند یا این کار تا سال ۲۰۲۰ به طول می انجامد.


کلیه مطالب این وب وب سایت از سراسر سایت های مجاز اینترنتی از نظر قوانین کشور جمهوری اسلامی ایران تهیه شده است. در صورت مشاهده مطالب خلاف قوانین لطفا به مدیریت اطلاع دهید تا حذف گردد.

Related Posts

دومین دوره طرح جامع «از مهارت تا اشتغال» برگزار می شود
پرونده «حاکمیت سایبری در خارج از کشور» خبرگزاری مهر ۱۰۰تایی شد
مدل‌های ارزیابی کمی و کیفی محتوای الکترونیکی بومی تدوین شد
کمبود تراشه ۲۰۲۳ میلادی برطرف می شود