احتمال جریمه ۱.۳۵ میلیارد دلاری فلیپ کارت در هند


مرکز تخصصی آموزش تبلیغات کشور

به گزارش خبرگزاری مهر به نقل از رویترز، فلیپ کارت به نقض قوانین سرمایه گذاری خارجی هند متهم شده و از همین رو باید جریمه‌ای ۱.۳۵ میلیارد دلاری بپردازد. در عین حال فلیپ کارت با این امر مخالف است.

آژانس یادشده که اداره اجراییات نام دارد چند سالی است که مشغول تحقیقات در مورد عملکرد آمازون و فلیپ کارت است تا مشخص شود آیا آنها قوانین سرمایه گذاری خارجی در هند را دور زده‌اند یا خیر.

قوانین یادشده جزئیات سختگیرانه ای برای فعالیت شرکت‌های خرده فروشی چند ملیتی وضع می‌کنند و از فعالیت آنها در بازار فروشندگان داخلی هند جلوگیری می‌کنند تا تعادل بازار به نفع شرکت‌های هندی حفظ شود.

فلیپ کارت متهم است که پس از جذب سرمایه خارجی از یک خرده فروشی داخلی هند برای فروش کالاهای خود به مشتریان در این کشور در اینترنت استفاده کرده و از این طریق قوانین سرمایه گذاری خارجی هند را دور زده است.

مقامات هندی در اوایل ماه جولای خواستار توضیحات مسئولان فلیپ کارت در این زمینه شده و تصریح کرده بودند اگر توضیحات یادشده قانع کننده نباشد جریمه‌ای ۱.۳۵ میلیارد دلاری در انتظار این شرکت است. فلیپ کارت برای ارائه توضیحات خود در این زمینه ۹۰ روز فرصت دارد. والمارت در سال ۲۰۱۸ با پرداخت ۱۶ میلیارد دلار بخش اعظم سهام فلیپ کارت را در اختیار گرفت.


کلیه مطالب این وب وب سایت از سراسر سایت های مجاز اینترنتی از نظر قوانین کشور جمهوری اسلامی ایران تهیه شده است. در صورت مشاهده مطالب خلاف قوانین لطفا به مدیریت اطلاع دهید تا حذف گردد.

Related Posts

حملات دی او اس نتیجه بخش تر و قدرتمندانه‌تر شده‌اند
دومین دوره طرح جامع «از مهارت تا اشتغال» برگزار می شود
پرونده «حاکمیت سایبری در خارج از کشور» خبرگزاری مهر ۱۰۰تایی شد
مدل‌های ارزیابی کمی و کیفی محتوای الکترونیکی بومی تدوین شد