اختلال خدمات کلود آمازون وب سایت‌های مشهور را از کار انداخت


مرکز تخصصی آموزش تبلیغات کشور

به گزارش خبرگزاری مهر به نقل از رویترز، از جمله مهم‌ترین سایت‌های مختل شده می‌توان به نتفلیکس، دیزنی پلاس، رابین هود و تعداد زیادی از اپلیکیشن‌های وابسته به خدمات کلود آمازون اشاره کرد.

نکته جالب اینکه اختلال یادشده باعث شد حتی تعدادی از وب سایت‌های تجارت الکترونیک آمازون نیز از دسترس خارج شوند و این رویداد در آستانه تعطیلات کریسمس موجب ناخشنودی بسیاری از کاربران شده است.

آمازون با صدور بیانیه‌ای از بازگشت بسیاری از خدمات خود به حالت عادی خبر داده و افزوده که در تلاش است سایر خدمات خود را نیز به حالت عادی بازگرداند.

دوربین‌های امنیتی Ring آمازون، برنامه بانکداری تلفن همراه Chime و جاروبرقی رباتیک iRobot که از خدمات کلود آمازون استفاده می‌کنند، هم طبق گزارش‌های درج شده در صفحات شبکه‌های اجتماعی دچار مشکل شدند.

نتفلیکس که تقریباً تمام زیرساخت‌های خود را بر روی خدمات کلود آمازون مستقر کرده، به دنبال وقوع این اختلال ۲۶ درصد از ترافیک خود را از دست داد.

آمازون مدعی شده که این قطعی مربوط به برخی سخت افزارهای شبکه بوده و به رابط برنامه نویسی آمازون و مجموعه‌ای از پروتکل‌ها که برای ساخت و یکپارچه سازی نرم افزارهای کاربردی استفاده می‌شود، مرتبط است.


کلیه مطالب این وب وب سایت از سراسر سایت های مجاز اینترنتی از نظر قوانین کشور جمهوری اسلامی ایران تهیه شده است. در صورت مشاهده مطالب خلاف قوانین لطفا به مدیریت اطلاع دهید تا حذف گردد.

Related Posts

مزایای قرارداد ۲۵ ساله ایران و چین برای حوزه ICT
غرامت ۴ میلیون دلاری برای شرکتی که نظرات کاربران را سانسور می کرد
اسناد ملی استراتژیک کشورها در حوزه هوش مصنوعی بررسی شد
جریمه ۲.۲۵ میلیون دلاری آمازون به علت دستکاری در قیمت محصولات