اختلال در اینترنت به دلیل قطعی مسیر فیبر اروپا


مرکز تخصصی آموزش تبلیغات کشور

به گزارش خبرنگار مهر، سجاد بنابی در توئیتر نوشت: در ساعت ۱۱:۱۵ امروز ۶۵۰ گیگابیت بر ثانیه از ظرفیت اینترنت ورودی کشور به دلیل قطعی مسیرها در بخش اروپایی قطع شده و اکثر کاربران کشورهای همسایه نیز این مشکل را دارند.

وی گفت: همکاران من در شرکت ارتباطات زیرساخت در تلاش برای برطرف کردن مشکل هستند و پایان قطعی را اطلاع‌رسانی می‌کنیم.

نایب رئیس هیئت مدیره شرکت ارتباطات زیرساخت افزود: قطعی ارتباطات در دو نقطه، یکی قبل از بخارست و دیگری قبل از مونیخ ، روی مسیر فیبر تأمین‌کنندگان ارتباطات اتفاق افتاده و سرویس‌دهندگان بزرگ بین‌المللی مانند گوگل را تحت تأثیر قرار داده است.

بنابی خاطرنشان کرد: در حال جابجایی اینترنت کاربران به مسیرهای سالم باقی‌مانده غرب و جنوب هستیم.

در این راستا امیر ناظمی معاون وزیر ارتباطات نیز در واکنش به قطعی امروز اینترنت در توئیتر نوشت: شدت شکاف و بدبینی در جامعه ایرانی به حدی بالاست که به داده‌های واقعی و جهانی نیز با دیده تردید نگاه می‌شود؛ ما تلاش می‌کنیم اگر توان کاهش آن را نداریم، حداقل بر آن نیافزائیم.

به گزارش مهر، از پیش از ظهر امروز اختلال در شبکه اینترنت باعث شده بسیاری از کاربران در دسترسی به اینترنت دچار مشکل شوند و هم‌اکنون خدمات جی‌میل، گوگل و سایت‌هایی مانند یوتیوب نیز در دسترس نیست.


کلیه مطالب این وب وب سایت از سراسر سایت های مجاز اینترنتی از نظر قوانین کشور جمهوری اسلامی ایران تهیه شده است. در صورت مشاهده مطالب خلاف قوانین لطفا به مدیریت اطلاع دهید تا حذف گردد.

Related Posts

آیا هوش مصنوعی به اندازه انسان‌ها خوب است
آمریکا مهلت فروش تیک تاک را تمدید کرد
پهپاد زنبور عسل از دشوارترین موانع عبور می‌کند
حراجمعه آسیاتک با تخفیف‌های طلایی