اخراج کارمندان آمازون به دلیل افشای اطلاعات


مرکز تخصصی آموزش تبلیغات کشور

به گزارش خبرگزاری مهر به نقل از گیزمودو، شرکت آمازون در هفته گذشته چند نفر از کارمندان خود را به جرم فاش کردن اطلاعات مشتریان به شرکت های پیمانکار (طرف سوم) اخراج کرد. این در حالی است که کمتر از ۶ ماه قبل نیز آمازون به همین دلیل تعدادی از کارمندانش را اخراج کرد.

سخنگوی این شرکت اخبار در این باره را تایید کرده است. از سوی دیگر نشریات خبری مختلف نیز گزارش کرده اند برخی مشتریان آمازون پیام هشداری از شرکت دریافت کرده اند. در این پیام به کاربران هشدار داده شده بود آدرس ایمیل و شماره تماس آنها برخلاف سیاست های آمازون به یک شرکت طرف سوم فاش شده است. در ادامه ایمیل هشدار، آمازون به مشتریانش اطلاع داده کارمند مسئول این امر را شناسایی و اخراج کرده است. بااین وجود بیانیه ای که این شرکت بعدا منتشر کرد، نشان می دهد چند کارمند این شرکت در فرایند افشای اطلاعات مشتریان نقش داشته اند.

 آمازون در پاسخ به گیزمودو در بیانیه ای نوشته است:افراد مسئول این امر شناسایی و اخراج شده اند. ما از نیروهای مجری قانون در فرایند پیگرد قانونی افراد خاطی پشتیبانی می کنیم.

اما مانند گذشته، هنوز به طور دقیق شمار کارمندان متخلف یا مشتریانی که اطلاعاتشان فاش شده، هنوز اعلام نشده است.

این تنها مورد افشای اطلاعات کاربران آمازون توسط کارمندان این شرکت نیست.  در یک مورد روزنامه وال استریت ژورنال افشا کرد شواهدی در اختیار دارد که نشان می دهد چند کارمند آمازون اطلاعات مشتریان را در قبال رشوه در اختیار فروشندگان قرار می دهند. 


کلیه مطالب این وب وب سایت از سراسر سایت های مجاز اینترنتی از نظر قوانین کشور جمهوری اسلامی ایران تهیه شده است. در صورت مشاهده مطالب خلاف قوانین لطفا به مدیریت اطلاع دهید تا حذف گردد.

Related Posts

شبکه ملی اطلاعات پایدار و باکیفیت لازمه توسعه اقتصادی است
وی چت از دستور رگولاتور چینی اطاعت کرد
سهم اقتصاد دیجیتال از تولید ناخالص داخلی به ۱۰ درصد می‌رسد
اتحادیه اروپا از تیک تاک تحقیق می کند