اروپایی ها خواستار اصلاح حالت پرواز خودکار بوئینگ ۷۳۷ مکس شدند


مرکز تخصصی آموزش تبلیغات کشور

به گزارش خبرگزاری مهر به نقل از بلومبرگ، آژانس امنیت هوانوردی اتحادیه اروپا به بوئینگ اعلام کرده که باید پنج تغییر را در هواپیمای بوئینگ ۷۳۷ مکس ایجاد کند و در غیر این صورت پرواز هواپیمای یادشده در این قاره با محدودیت مواجه خواهد بود.

از جمله تغییرات مهمی که اروپایی ها خواستار اعمال آن در هواپیماهای یادشده هستند می توان به تغییر زاویه برخی حسگرها، اصلاح سیستم کنترل دستی آن و نیز به روزرسانی نرم افزاری اشاره کرد که عملکرد یکی از تراشه های این هواپیما را کنترل می کند.

اما آنها بر اصلاح یک مشکل جدی در سیستم هدایت پرواز خودکار این هواپیما نیز اصرار دارند که موجب می شود خاموش کردن و از کار انداختن سیستم پرواز خودکار در برخی شرایط اضطراری ناممکن شود. همین مساله باعث می شود خلبان ها فرصت کافی برای در دست گرفتن کنترل هواپیما در اختیار نداشته باشند و همین مساله ممکن است به سقوط هواپیما منجر شود.

هنوز مقامات اروپایی و بوئینگ در این زمینه به طور رسمی اظهار نظر نکرده اند. بوئینگ قبلاً اعلام کرده بود برای ایمن سازی بوئینگ مکس ۷۳۷ به طور جدی با مقامات مسئول در کشورهای مختلف همکاری می کند.


کلیه مطالب این وب وب سایت از سراسر سایت های مجاز اینترنتی از نظر قوانین کشور جمهوری اسلامی ایران تهیه شده است. در صورت مشاهده مطالب خلاف قوانین لطفا به مدیریت اطلاع دهید تا حذف گردد.

Related Posts

ایرانسل امسال هم لوح‌تندیس زرین رضایتمندی مشتری را دریافت کرد
مخالف قدرت شرکتهای فناوری رئیس کمیسیون فدرال تجارت آمریکا شد
لزوم تقویت حضور استارت آپهای حوزه بلاکچین در اقتصاد و صنعت
ایران در نمایشگاه هوافضای روسیه شرکت می کند