استفاده اداره مهاجرت و گمرک آمریکا از فناوری جنجالی تشخیص چهره


مرکز تخصصی آموزش تبلیغات کشور

به گزارش خبرگزاری مهر به نقل از انگجت، اداره یادشده در دالاس ۲۲۴ هزار دلار به کلیرویو پرداخت کرده تا فناوری یادشده را در اختیار بگیرد، این در حالی است که منتقدان می‌گویند این فناوری از دقت کافی برخوردار نیست و ممکن است در شناسایی هویت افراد دچار خطا و اشتباه شود.

کلیرویو مدعی است فناوری هوش مصنوعی این شرکت با بررسی تصاویر دوربین‌های مداربسته می‌تواند هویت اشخاص را شناسایی کرده و از این طریق افراد مظنون و متخلف را مشخص کند. در عین حال اتحادیه آزادی‌های مدنی آمریکا کلیرویو را مورد پیگرد قضائی قرار داده و مدعی شده استفاده از فناوری این شرکت با توجه به مشکلاتی که دارد موجب نقض امنیت و حریم شخصی میلیون‌ها آمریکایی می‌شود.

کلیرویو ضمن رد مشکلات فنی فناوری خود تصریح کرده که اطلاعات مورد استفاده این شرکت برای شناسایی هویت افراد به طور عمومی در دسترس است. در عین حال شرکت‌هایی مانند توئیتر، فیس بوک، گوگل، لینکداین و ونمو با ارسال نامه ایی برای کلیرویو از آن خواسته اند تا از استفاده از داده‌های این شرکت‌ها برای شناسایی هویت افراد دست بردارد. همچنین تحقیقاتی در مورد تخلفات کلیرویو در استرالیا و انگلیس در جریان است.


کلیه مطالب این وب وب سایت از سراسر سایت های مجاز اینترنتی از نظر قوانین کشور جمهوری اسلامی ایران تهیه شده است. در صورت مشاهده مطالب خلاف قوانین لطفا به مدیریت اطلاع دهید تا حذف گردد.

Related Posts

مشخصات گوشی «موتو جی ۲۰» فاش شد
ایرانسل به‌دنبال برقراری ارتباط همه‌جانبۀ دیجیتال بین مردم است
۵ شرکت بزرگ فناوری در آمریکا از خرید و ادغام منع می شوند
نصب دوربین در ون های آمازون رانندگان را ترساند