استفاده از کارمندان برای بررسی گفتگوها در دستیارهای صوتی متوقف شد


مرکز تخصصی آموزش تبلیغات کشور

به گزارش خبرگزاری مهر به نقل از ایونینگ استاندارد، بلندگوهای هوشمند و استفاده از دستیارهای صوتی  در سال های اخیر بسیار محبوب شده اند اما همیشه شک و تردیدهایی درباره امنیت آنها وجود داشت.

این در حالی است که  چندی قبل  مشخص شد  شرکت هایی از جمله آمازون و گوگل پیمانکارانی را استخدام کرده اند تا محاورت افراد با الکسا یا دستیار صوتی هوشمند گوگل را گوش کنند . هدف از این کار بهبود نرم افزار هابود.

 اکنون به نظر می رسد این روند در حال تغییر است. گوگل توافق کرده شنود و ثبت محاورات کاربران بلندگوهای هوشمند خود در اتحادیه اروپا را به مدت ۳ ماه متوقف کند. این در حالی است که سرپرست  کمیسیون حفاظت از اطلاعات کاربران در هامبورگ آلمان مشغول تحققاتی دراین باره است.

او در یک بیانیه اعلام کرد: استفاده از دستیارهای سخنگوی اتوماتیک گوگل، اپل و آمازون  خطرات زیادی را برای افراد دربر دارد.

از سوی دیگر به نوشته واشنگتن پست اپل و آمازون نیز روز گذشته اعلام کردند استفاده از کارمندان انسانی برای بررسی گفتگوهای ثبت شده در دستیارهای صوتی شان را  متوقف کرده اند.


کلیه مطالب این وب وب سایت از سراسر سایت های مجاز اینترنتی از نظر قوانین کشور جمهوری اسلامی ایران تهیه شده است. در صورت مشاهده مطالب خلاف قوانین لطفا به مدیریت اطلاع دهید تا حذف گردد.

Related Posts

تکمیل زیرساخت‌های شبکه ملی اطلاعات تا پایان دولت
اجرای طرحی برای آرشیو کردن بخش زیادی از اینترنت
دانش فنی کافی برای تولید صنایع مخابراتی در کشور وجود دارد
نقشه راه هوافضا در «جهش تولید» تدوین می شود