استفاده بیش از ۸ ساعت از فضای مجازی اعتیاد است


مرکز تخصصی آموزش تبلیغات کشور

به گزارش خبرگزاری مهر، احمدرضا متین‌فر در مراسم راه اندازی کلینیک ترک اعتیاد اینترنت با بیان این خبر گفت: فناوری‌های نوین همانقدر که ارمغان آور سرعت و پیشرفت هستند، آسیب‌های بالقوه ای با خود در پی دارد که از آسیب‌های جدی آن احتمال اعتیاد است.

وی گفت: انزوا از اجتماع به صورت افراطی، پرخاشگری، اضطراب، دروغ پردازی و اختلال در خواب تنها برخی از آسیب‌های اعتیاد به فضای مجازی است.

متین فر با اشاره به گستردگی استفاده از اینترنت و فضای مجازی و تبدیل شدن آن به قسمت مهمی از زندگی افراد تاکید کرد: فضای مجازی سکه‌ای است که باید به هر دو روی آن پرداخت.

رئیس سواد رسانه‌ای سازمان فضای مجازی سراج هدف از افتتاح کلینیک اعتیاد فضای مجازی یا همان ترک اعتیاد اینترنت را در راستای ارائه خدمات با کیفیت و ارزان به مردم و مقابله آگاهانه و هوشمندانه با تهدیدات فضای مجازی برپایه علم و پژوهش عنوان کرد و گفت: با راه اندازی این کلینیک رسیدن به اهدافی چون کاهش و مهار اعتیاد مجازی، افسردگی و انزوا، رفع بحران هویت در شکل گیری شخصیت و کمک به افراد آسیب دیده از فضای مجازی و بازگشت به زندگی، مدنظر است.

وی گفت: انجام پژوهشهای کاربردی و متناسب با نیاز روز در راستای کاهش آسیب‌های مجازی از دیگر اهداف راه اندازی این کلینیک است.


کلیه مطالب این وب وب سایت از سراسر سایت های مجاز اینترنتی از نظر قوانین کشور جمهوری اسلامی ایران تهیه شده است. در صورت مشاهده مطالب خلاف قوانین لطفا به مدیریت اطلاع دهید تا حذف گردد.

Related Posts

تجربیات فناورانه تهران و بارسلون در مواجهه با کرونا بررسی شد
صندوق پژوهش و فناوری فضایی تاسیس می شود
۲ طرح اختراعی فضایی گواهی اعتبارسنجی علمی دریافت کردند
چند دادستان آمریکایی خواهان تجزیه بخش تبلیغاتی گوگل شدند