استفاده روزافزون از پلتفرم‌های مدیریت داده


مرکز تخصصی آموزش تبلیغات کشور

بازاریاب‌ها سعی می‌کنند با استفاده از رویکردهای جدید بازاریابی شامل پلتفرم‌های مدیریت داده ، داده‌هایی را که در دسترس دارند بهتر از گذشته به خدمت گیرند و از آن‌ها سود آفرینی کنند.

 

یکی از این شیوه‌ها، استفاده از DMP یا Data management platform (پلتفرم‌های مدیریت داده) است.

 

به گزارش [ibazaryabi.com] به نقل از وب‌سایت Marketing Tech News، نتایج یک نظرسنجی جدید نشان می‌دهد که ۶۸ درصد برندها، آژانس‌ها و ناشران اروپایی در حال حاضر حداقل از یک DMP برای به دست آوردن درآمدهای جدید از اطلاعات استفاده می‌کنند.

 

احتمال می‌رود‌ این رقم در سال ۲۰۱۸ به ۹۲ درصد برسد.

 

در مطالعه‌ای که توسط  ExchangeWire و Weborama صورت گرفته، مشخص شد که پنج سال پس از معرفی DMP، اکنون این پلتفرم‌ها به یک بخش اصلی از فرایند بازاریابی دیجیتال شرکت‌ها تبدیل‌شده است.

 

پلتفرم‌های مدیریت داده

 

درعین‌حال این تحقیق نشان می‌دهد که بسیاری از بازاریاب‌ها قادر نیستند به‌طور کامل از مزایا و قابلیت‌های نهفته در این سیستم‌ها بهره‌مند شوند.

 

به‌عبارت‌دیگر استفاده از DMP نیز همانند دیگر فناوری‌های نوین، با چالش‌های و مشکلات خاص خود روبروست.

 

تقریباً نزدیک به نیمی از پاسخ‌دهندگان (۴۸ درصد) گفته‌اند که پراکندگی و ناهمسان بودن داده‌ها، یکی از دلایل اصلی عدم استفاده مناسب از DMPها محسوب می‌شود.

 

فقدان مهارت (۴۱درصد) و فقدان دانش کافی (۴۵ درصد) نیز دو عامل دیگر برای این امر عنوان‌شده است.

 

از سوی دیگر بررسی‌های بیشتر نشان می‌دهد که بازاریاب‌ها با درک اهمیت و مزایای DMPها به استفاده از این پلتفرم‌ها روی آورده‌اند.

 

۲۴ درصد افراد، نتایج کار با DMPها را «بسیار راضی‌کننده» و ۶۵ درصد «راضی‌کننده» دانسته‌اند.

 

بیش از نیمی از پرسش‌شوندگان (۵۵ درصد) هم اظهار داشته‌اند که DMP بر بازگشت سرمایه آن‌ها تأثیر مثبتی بر جای گذاشته است.

 

میتو روشه (Mathieu Roche) مدیر توسعه کسب‌وکار جهانی Weborama می‌گوید شرکت‌ها باید DMPها مناسبِ خود را انتخاب و سفارشی کنند تا با نیازهای آن‌ها متناسب باشد.

 

وی می‌گوید برندها، ناشران و آژانس‌ها در استفاده از DMPهای خود باید از دانش و سیستم‌های مناسب برخوردار باشند تا بتوانند از تمام ظرفیت‌های موجود در این ابزار بهره‌مند شوند.

 

برخی کارشناسان معتقدند پا به پای بروز تغییرات در حوزه دیجیتال، استفاده از DMPها نیز باید متحول شود.

 

 


کلیه مطالب این وب وب سایت از سراسر سایت های مجاز اینترنتی از نظر قوانین کشور جمهوری اسلامی ایران تهیه شده است. در صورت مشاهده مطالب خلاف قوانین لطفا به مدیریت اطلاع دهید تا حذف گردد.

پاسخی بگذارید