اصول حاکم بر صدور پروانه ارائه خدمات پستی غیردولتی تصویب شد


مرکز تخصصی آموزش تبلیغات کشور

به گزارش خبرگزاری مهر به نقل از سازمان تنظیم مقررات و ارتباطات رادیویی، سید حسین سلامتی طباء گفت: بر اساس مصوبه ۳۲۲ کمیسیون تنظیم مقررات ارتباطات، پروانه ارائه خدمات پستی غیردولتی در دو نوع بین‌الملل (برای ارائه خدمات پست داخله و خارجه) و داخلی (برای ارائه خدمات پست داخله) صادر می‌شود و متقاضیان دریافت پروانه می‌توانند در زمان ارائه درخواست به رگولاتوری نوع پروانه و سطح ارائه خدمات را برای فعالیت انتخاب و اعلام کنند.

وی در تشریح سطح ارائه خدمات افزود: در این مصوبه چهار سطح ارائه خدمات برای متقاضیان پروانه تعیین شده است که بر اساس آن دارنده پروانه در سطح یک باید در همه شهرها و روستاهای کشور، در سطح دو در تمامی شهرهای با جمعیت بالاتر از ۳۰ هزار نفر، در سطح سه در تمامی مراکز استان‌ها و در سطح چهار در شهرهای تهران، تبریز، اصفهان، شیراز، مشهد، رشت، کرج و اهواز، حداقل یک نقطه حضور برای قبول پست نامه و امانات پستی داشته باشند.

مدیرکل صدور پروانه خدمات پستی، ارتباطی و فناوری اطلاعات رگولاتوری تاکید کرد: در مصوبه ۳۲۲ کمیسیون مبالغ مربوط به تسهیم درآمد سالیانه، ارائه خدمات عمومی اجباری (USO) و حق امتیاز پروانه متناسب با سطح فعالیت اپراتورها به صورت متفاوت پیش‌بینی شده است.

متقاضیان دریافت پروانه ارائه خدمات پستی غیردولتی می‌توانند با مراجعه به پورتال رگولاتوری به آدرس www.cra.ir در بخش میز خدمت، ارائه مجوزهای مربوط به خدمات پستی، ارتباطی و فناوری اطلاعات، صدور پروانه ارائه خدمات پستی یا منوی کمیسیون تنظیم مقررات ارتباطات، بخش مصوبات از شرایط صدور این پروانه مطلع شوند.


کلیه مطالب این وب وب سایت از سراسر سایت های مجاز اینترنتی از نظر قوانین کشور جمهوری اسلامی ایران تهیه شده است. در صورت مشاهده مطالب خلاف قوانین لطفا به مدیریت اطلاع دهید تا حذف گردد.

Related Posts

برنامه چین برای تقویت اقتصاد دیجیتال تا سال ۲۰۲۵
رفع موانع توسعه فیبر نوری با حمایت وزارت ارتباطات قابل انجام است
الزامات جدید آمریکا برای محافظت از داده های حساس
سنای آمریکا لایحه اصلاح فروشگاه های اپ را بررسی می کند