اطلاعات حساس فرانسه در خاک این کشور ذخیره می شود


مرکز تخصصی آموزش تبلیغات کشور

به گزارش خبرگزاری مهر به نقل از رویترز، دولت فرانسه اعلام کرد در صورت تأیید فناوری رایانشی ابری که گوگل و مایکروسافت توسعه داده‌اند، برخی از اطلاعات حساس دولتی و شرکتی این کشور در آن ذخیره خواهند شد.

این اقدام بخشی از طرح استراتژیکی است که توسط برونو لو میر وزیر اقتصاد فرانسه و دو وزیر دیگر اعلام شده است.

به عبارت دیگر فرانسه سعی دارد برای کاهش نگرانی‌ها در این زمینه فناوری‌های شرکت‌های آمریکایی را در خاک کشور خود به کار گیرد.

گوگل و مایکروسافت همراه آمازون بازار ذخیره اطلاعات جهان را در اختیار دارند. همین امر به نگرانی‌های اروپا درباره نظارت آمریکا بر اطلاعات دامن زده است.

لو میر در این باره گفت: با وجود تضمین محل سرورها در خاک فرانسه و همچنین مالکیت اروپایی شرکت‌هایی که اطلاعات را ذخیره و پردازش می‌کنند، می‌توان یک گزینه معتبر رایانش ابری را در اروپا توسعه داد.

وزیر اقتصاد فرانسه در ادامه افزود: بنابراین ما به این نتیجه رسیدیم که بهترین شرکت‌ها (منظورم مایکروسافت یا گوگل است)، می‌توانند لیسانس تمام یا بخشی از فناوری خود را به شرکت‌های فرانسوی بدهند.

برچسب ابر معتبر به شرکت‌هایی ارائه می‌شود که سرویس‌هایی منطبق با اصول گفته شده توسط لومیر باشند و شرایطی داشته باشند که توسط سازمان امنیت سایبری فرانسه مطرح شده‌است.

گوگل نیز از توضیحات دولت فرانسه استقبال کرد و افزود از نیاز کشور به بالاترین میزات امنیت پشتیبانی می‌کند.

در حال حاضر دو شرکت فرانسوی سرویس ابر مورد نیاز کشور را تأمین می‌کنند که یکی از آنها سال گذشته با گوگل شریک شد تا ظرفیت‌های رایانشی خود را بسازد.


کلیه مطالب این وب وب سایت از سراسر سایت های مجاز اینترنتی از نظر قوانین کشور جمهوری اسلامی ایران تهیه شده است. در صورت مشاهده مطالب خلاف قوانین لطفا به مدیریت اطلاع دهید تا حذف گردد.

Related Posts

اسناد ملی استراتژیک کشورها در حوزه هوش مصنوعی بررسی شد
جریمه ۲.۲۵ میلیون دلاری آمازون به علت دستکاری در قیمت محصولات
ضرب‌الاجل اتحادیه اروپا به واتس اپ برای رعایت حریم خصوصی
گردهمایی کشورها برای نجات آینده بشر با تکنولوژی