اطلاعات ۲۶۷ میلیون کاربر فیس بوک در وب تاریک فاش شد


مرکز تخصصی آموزش تبلیغات کشور

 به گزارش خبرگزاری مهر به نقل از دیلی میل، اطلاعات شخصی بیش از ۲۶۷ میلیون کاربر فیس بوک در یک مخزن اطلاعاتی غیر ایمن در وب تاریک فاش شده است.

شرکت امنیت سایبریComparitechآی دی های فیس بوک، شماره تماس و نام کامل ۲۶۷ میلیون و ۱۴۰ هزار و ۴۳۶ کاربر این شبکه اجتماعی که در آمریکا زندگی می کنند در یک مخزن اطلاعاتی کشف کرده است.

در گزارش این شرکت اعلام شده افرادی که اطلاعاتشان در مخزن اطلاعات فاش شده احتمالا هدف پیام های ناخواسته(Spam) و فیشینگ قرار می گیرند.

البته هنوز مشخص نیست این اطلاعات حساس چگونه فاش شده است. اما باب دیاچنکو مشاور امنیت سایبری مخزن اطلاعات مذکور را در ویتنام ردیابی کرده و معتقد است این اطلاعات از طریق یک شیوه غیر قانونی به نام scraping جمع آوری شده است. در روشscraping ربات های خودکار اطلاعات عمومی را از پروفایل های فیس بوک کپی یا به طور مستقیم  از APIهای توسعه دهندگان سرقت می کنند.

البته  دسترسی به مخزن اطلاعاتی حذف شده اما تا ۲ هفته قبل از آن، اطلاعات بدون پسورد در وب تاریک وجود داشت. همچنین لینک دانلود اطلاعات در یک فروم مشهور هکرها پست شده بود.


کلیه مطالب این وب وب سایت از سراسر سایت های مجاز اینترنتی از نظر قوانین کشور جمهوری اسلامی ایران تهیه شده است. در صورت مشاهده مطالب خلاف قوانین لطفا به مدیریت اطلاع دهید تا حذف گردد.

Related Posts

تعلیق فروش کارخانه تولید تراشه انگلیس به چین
دومین تحقیقات انگلیس از تبلیغات گوگل آغاز شد
ارتقای زیست‌بوم هوش مصنوعی برای بهبود سیاستگذاری و توسعه کسب‌وکار
تامین سرویس‌ مورد نیاز دستگاه‌ها برای اتصال به پنجره دولت هوشمند