اطلاعیه شرکت «رسپینا» در خصوص حملات سایبری ۱۷فرودین


مرکز تخصصی آموزش تبلیغات کشور

به گزارش بازرگانی خبرگزاری مهر و به نقل از روابط عمومی شرکت داده پردازی رسپینا، متن این اطلاعیه بدین شرح است:

«پیرو حملات سایبری مورخ ۱۳۹۷/۰۱/۱۷ و توضیحات جامع وزیر محترم ارتباطات و فناوری اطلاعات جناب آقای مهندس آذری‌جهرمی در خبر ساعت ۱۴ مورخ ۱۳۹۷/۰۱/۱۸ شبکه یک صداوسیما، توضیحاتی در خصوص تاثیرپذیری شبکه رسپینا از حملات مذکور به حضور مردم شریف ایران ارائه می‌شود:

۱- صرفا تعداد ۴۱ عدد از تجهیزات Cisco در شبکه گسترده شرکت رسپینا در کل کشور از این حمله تاثیر پذیرفتند و سایر تعداد اشاره شده در شبکه مشتریان شرکت رسپینا قرار داشته است.

۲- نوع حمله از نوع منع سرویس بوده و صرفا تنظیمات تجهیزات به تنظیمات کارخانه‌ای برگشته و هیچگونه سرقت از اطلاعات صورت نگرفته است.

۳- با توجه به گستردگی و سطح پوشش شبکه رسپینا در کشور در مقایسه با سایر شرکت‌های سرویس دهنده در ایران که در آمار اعلامی توسط وزیر محترم ارتباطات و قرار گرفتن رسپینا بین ۱۰ شرکت بزرگ جهان در تاثیرپذیری نیز کاملا مشهود است، این حجم از حملات به شبکه رسپینا غیرقابل اجتناب است. در گزارش سایت Hurricane Electric به آدرس https://bgp.he.net/country/IR گستردگی شبکه رسپینا در مقایسه با سایر شرکت‌های ایرانی قابل مشاهده و مقایسه است که با توجه به تعداد رابطه همسایگی BGP adjacencies، رسپینا در رتبه یک کشور و حتی بالاتر از شرکت ارتباطات زیرساخت و مخابرات ایران قرار دارد.

۴- با توجه به پایبندی رسپینا به ارائه سرویس با کیفیت در سطح استاندارهای جهانی به مردم عزیز و مشتریان بزرگ، کل شبکه رسپینا با تجهیزات با کیفیت و مطرح جهانی Cisco، تجهیز و بسترسازی شده و از آنجا که حمله مذکور صرفا روی تجهیزات Cisco بوده، شاهد بیشترین تاثیر پذیری در این شرکت در کشور بوده‌ایم.

۵- شرکت رسپینا موفق شد ظرف مدت کمتر از ۲ ساعت با کمک نیروهای متعهد و متخصص خود، شبکه خود و مشتریان را که در سراسر کشور قرار داشته و جهت رفع مشکل نیاز به حضور فیزیکی پای تجهیزات دارد، به حالت عادی بازگرداند.

شرکت داده پردازی رسپینا به عنوان بزرگ ترین توزیع کننده پهنای باند اینترنت اختصاصی در ایران، این اطمینان را به مردم عزیزمان می دهد که به‌صورت مداوم در حال پایش و رفع مشکلات احتمالی شبکه به جهت ارائه بهترین کیفیت در سطح استانداردهای جهانی می باشد.

در نهایت از صبر و شکیبایی و همیاری خانواده بزرگ مشتریان رسپینا در جهت رفع مشکلات به وجود آمده در حمله سایبری مذکور ، کمال سپاسگزاری را داریم.»


کلیه مطالب این وب وب سایت از سراسر سایت های مجاز اینترنتی از نظر قوانین کشور جمهوری اسلامی ایران تهیه شده است. در صورت مشاهده مطالب خلاف قوانین لطفا به مدیریت اطلاع دهید تا حذف گردد.

Related Posts

جزئیات واگذاری بسته ۵۰ میلیونی به استارت‌آپهای آسیب دیده از کرونا
جزئیات راه اندازی تلویزیون اینترنتی برای کاربران اینترنت خانگی
ترامپ از توئیتر انتقام می گیرد
شیائومی تولید موبایل ۴G را متوقف می کند