اظهار نگرانی سناتور آمریکایی از برخورد نامناسب فیس‌بوک با محققان


مرکز تخصصی آموزش تبلیغات کشور

به گزارش خبرگزاری مهر به نقل از رویترز، فیس‌بوک حساب‌های کاربری گروهی از محققان دانشگاهی در نیویورک را که قصد داشتند در مورد تبلیغات سیاسی در این شبکه اجتماعی تحقیق کنند را از کار انداخته تا آنها نتوانند پژوهش خود را انجام دهند.

فیس‌بوک روز سه شنبه اعلام کرد حساب‌های شخصی و دسترسی این محققان را مسدود می‌کند، زیرا نگران حفظ حریم شخصی کاربران خود است. این در حالی است که این افراد نمی‌توانستند در حد کارکنان و برنامه نویسان فیس‌بوک به اطلاعات کاربران دسترسی داشته باشند و به نظر می‌رسد این شبکه اجتماعی نگران افشای برخی اسرار و شیوه استفاده خود از داده‌های خصوصی کاربران است.

وارنر که رئیس کمیته منتخب اطلاعاتی سنای آمریکاست این اقدام را گامی به عقب توصیف کرده و افزوده که فیس‌بوک شفاف عمل نکرده و اقدام آن برای مقابله با شفاف شدن روند تبلیغات این پلتفرم بر خلاف موافقتنامه کاربری فیس‌بوک است. وی افزوده که کنگره باید برای مقابله با این سو رفتار فیس‌بوک وارد عمل شود.

کارشناسان می‌گویند ممکن بود این تحقیقات به شناسایی مشکلاتی در سیستم تبلیغاتی فیس‌بوک و نحوه انتشار اخبار و اطلاعات دروغین سیاسی از این طریق منجر شود و همین نگرانی‌ها باعث این افراد فیس‌بوک شده است.


کلیه مطالب این وب وب سایت از سراسر سایت های مجاز اینترنتی از نظر قوانین کشور جمهوری اسلامی ایران تهیه شده است. در صورت مشاهده مطالب خلاف قوانین لطفا به مدیریت اطلاع دهید تا حذف گردد.

Related Posts

فیس بوک و اینستاگرام هر کلیک کاربر را ردیابی می کنند
تولید ماهواره‌ های خیام ۲، خیام ۳ و خیام ۴ در ایران
آمریکا جمع آوری داده توسط دوربینهای نظارتی را قانونمند می کند
بررسی علل ناکامی آمریکا در مقابله با فناوری‌های چینی