اعضای منتخب کمیسیون های مشترک طرح صیانت این هفته مشخص می شوند


مرکز تخصصی آموزش تبلیغات کشور

به گزارش خبرنگار مهر، حدود ۹ کمیسیون تخصصی مجلس شورای اسلامی باید نفرات منتخب خود را برای عضویت در کمیسیون مشترک بررسی طرح «حمایت از حقوق کاربران و خدمات پایه کاربردی فضای مجازی» به هیأت رئیسه مجلس معرفی کنند.

بر این اساس انتخاب بیش از ۲۰ نماینده برای عضویت در این کمیسیون ویژه، این هفته در دستور کار کمیسیون‌های مشخص شده، قرار می‌گیرد.

برای مثال کمیسیون آموزش، تحقیقات و فناوری مجلس شورای اسلامی این هفته در روزهای یکشنبه و سه شنبه (۱۴ و ۱۶ شهریورماه) نشست تخصصی خواهد داشت و انتخاب دو نفر از اعضای کمیسیون جهت عضویت در کمیسیون مشترک طرح «حمایت از حقوق کاربران در فضای مجازی» در دستور کار این کمیسیون قرار دارد.

در این باره پیش از این نیز سیدعلی یزدی خواه عضو کمیسیون فرهنگی مجلس شورای اسلامی با بیان اینکه کمیسیون مشترک بررسی طرح صیانت از مهرماه آغاز به کار می‌کند، به خبرنگار مهر گفت: هفته آتی اعضای منتخب کمیسیون‌ها بنابر درخواست هیأت رئیسه برای حضور در کمیسیون طرح صیانت مشخص می‌شوند. پس از آن نیز باید انتخابات هیأت رئیسه برای این کمیسیون مشترک صورت بگیرد و پس از آنکه ترکیب اعضا مشخص شد، فعالیت کمیسیون مشترک طرح «حمایت از حقوق کاربران و خدمات پایه کاربردی فضای مجازی» رسماً آغاز می‌شود.

یزدی خواه در مورد زمان آغاز به کار این کمیسیون و بررسی طرح مذکور تاکید کرد: حداقل در ۲ هفته آینده بحث انتخاب نفرات کمیسیون و ترکیب هیأت رئیسه را خواهیم داشت و پیش بینی ما این است که این کمیسیون مشترک از مهرماه فعالیت خود را برای بررسی طرح آغاز کند.

به گزارش مهر، قرار است طرح حمایت از حقوق کاربران فضای مجازی مطابق با اصل ۸۵ قانون اساسی در یک کمیسیون مشترک با حضور نمایندگان منتخب، مورد بررسی و تصویب قرار گیرد.


کلیه مطالب این وب وب سایت از سراسر سایت های مجاز اینترنتی از نظر قوانین کشور جمهوری اسلامی ایران تهیه شده است. در صورت مشاهده مطالب خلاف قوانین لطفا به مدیریت اطلاع دهید تا حذف گردد.

Related Posts

برنامه چین برای تقویت اقتصاد دیجیتال تا سال ۲۰۲۵
رفع موانع توسعه فیبر نوری با حمایت وزارت ارتباطات قابل انجام است
الزامات جدید آمریکا برای محافظت از داده های حساس
سنای آمریکا لایحه اصلاح فروشگاه های اپ را بررسی می کند