اعطای تسهیلات برای تاسیس شتابدهنده استارتاپی در استانها


مرکز تخصصی آموزش تبلیغات کشور

به گزارش خبرگزاری مهر به نقل از سازمان فناوری اطلاعات ایران، امیر ناظمی در جلسه هماهنگی با کارگزاران مراکز توانمندسازی کسب و کارهای نوپا و مدیران کل ارتباطات و فناوری اطلاعات استان‌ها که به صورت ویدئو کنفرانس برگزار شد، با تشریح رویکردهای سازمان فناوری اطلاعات ایران در حوزه کسب و کارهای نوپا، اظهار داشت: طرح کارگزاری مراکز توانمندسازی کسب و کارهای نوپا با رویکرد تمرکز زدایی و برخورداری همه استان‌ها از خدمات مربوط به شرکت‌های نوپا تهیه شده است.

وی افزود: کارگزارانی که از طریق اعلام نتایج مناقصه برگزار شده، در این خصوص انتخاب شده‌اند می‌توانند از طریق همکاری با سایر نهادها نسبت به اجرای شرح خدمات خود اقدام کنند و در صورت تأسیس شتابدهنده می‌توانند از طریق یکی از نهادهای استانی نظیر شهرداری، دانشگاه و یا غیره فضای لازم را تهیه کنند.

معاون وزیر ارتباطات با تاکید بر اینکه سازمان فناوری اطلاعات ایران نیز آمادگی دارد تا به کارگزاران مراکز توانمندسازی استارت‌آپی در قالب وام وجوه اداره شده، تسهیلات اعطا کند، گفت: ادارات کل فناوری اطلاعات استان‌ها در تمامی این فرایند به عنوان نماینده وزارت ارتباطات و سازمان فناوری اطلاعات می‌توانند در بحث همکاری در نظارت این روند، تأثیر مهمی در نوع کارکرد این پروژه داشته باشند.

رئیس سازمان فناوری اطلاعات ایران با اشاره به تصویب طرح نوآفرین در هیئت دولت گفت: بر اساس این طرح، شرکت‌های نوپا تأسیس شده بر اساس سه شاخص زمان تأسیس، درآمد سالیانه و سرمایه شرکت، از معافیت‌های مالیاتی و بیمه برخوردار می‌شوند.


کلیه مطالب این وب وب سایت از سراسر سایت های مجاز اینترنتی از نظر قوانین کشور جمهوری اسلامی ایران تهیه شده است. در صورت مشاهده مطالب خلاف قوانین لطفا به مدیریت اطلاع دهید تا حذف گردد.

Related Posts

روسیه از واتس‌اپ شکایت می‌کند
طرح صیانت تا اجرا چند گام دیگر دارد/حضور فعالانICT در تصویب نهایی
دفتری هم در ایران تأسیس نشود از مسدودسازی خبری نیست
فیس بوک و گوگل واکسیناسیون کارمندان را اجباری کردند