اعلام آمادگی ایران برای صدور خدمات فنی مهندسی به آفریقا


مرکز تخصصی آموزش تبلیغات کشور

به گزارش خبرگزاری مهر، محمود واعظی در حاشیه اجلاس جهانی جامعه اطلاعاتی (WSIS )، با برخی از وزرای کشورهای آفر یقایی حاضر در این اجلاس گفتگو کرد.

وزیر ارتباطات و فناوری اطلاعات در این دیدار با تاکید بر توفیقات بدست آمده برای ایران در حوزه فناوری اطلاعات گفت: هم اکنون شرکتهای تولید کننده تجهیزات مخابرات ایرانی محصولات خود را به برخی کشورهای آفریقایی صادر می کنند و این امکان وجود دارد که نرم افزارهای ایرانی نیز به کشورهای این منطقه صادر شود.

وی با تاکید بر نقش ارتباطات و فناوری اطلاعات در توسعه کشورها و نقش و جایگاه ICT در ایجاد اشتغال و رشد اقتصادی، از آمادگی جمهوری اسلامی ایران برای صدور خدمات فنی و مهندسی در این حوزه خبر داد.

واعظی با اعلام ظرفیت های موجود همکاری، از آمادگی برای انجام پروژه های مشترک، تحقیق و توسعه و آموزش نیروی انسانی متخصص خبر داد.

اجلاس جهانی جامعه اطلاعاتی با حضور وزرا و مسئولان حوزه فناوری اطلاعات کشورهای عضو سازمان ملل متحد، از ۲۲ خرداد ماه در ژنو درحال برگزاری است و امروز به کار خود پایان می دهد.


کلیه مطالب این وب وب سایت از سراسر سایت های مجاز اینترنتی از نظر قوانین کشور جمهوری اسلامی ایران تهیه شده است. در صورت مشاهده مطالب خلاف قوانین لطفا به مدیریت اطلاع دهید تا حذف گردد.

Related Posts

خرید فیزیکی انواع کالا در خانه با فناوری هوش مصنوعی
افزایش سرعت کروم بوک های گوگل با پردازنده‌های جدید اینتل
بازسازی و بهره برداری از مراکز داده ۶ استان به فراخوان گذاشته شد
بررسی تغییر مساحت آبی تالاب های کشور با تصاویر ماهواره‌ای