افتتاح دومین دوره طرح پژوهانه همراه باهدف حمایت ازدانشجویان مستعد


مرکز تخصصی آموزش تبلیغات کشور

به گزارش خبرگزاری مهر به نقل از اداره کل ارتباطات شرکت ارتباطات سیار ایران، آئین افتتاحیه «دومین دوره طرح پژوهانه همراه» روز گذشته با حضور وحید شاه منصوری، رئیس مرکز تحقیق و توسعه همراه اول و تعدادی از دانشجویان به صورت آنلاین برگزار شد.

شاه منصوری ضمن معرفی طرح پژوهانه همراه برای دانشجویان حاضر در جلسه، آن را یکی از وظایف مرکز تحقیق و توسعه در حمایت از تحقیقات محض و کاربردی در حوزه نیازمندی‌های همراه اول اعلام کرد.

به گفته رئیس مرکز تحقیق و توسعه همراه اول، سال گذشته و در نخستین دوره این طرح، حدود ۲۰ میلیارد ریال صرف حمایت از پایان نامه‌های دانشگاهی شد که امسال رقم این حمایت دو برابر سال گذشته خواهد بود.

وی هدف از انجام این طرح را جهت دهی به نتایج پژوهش‌های دانشگاهی و برای رفع نیازهای پژوهشی همراه اول عنوان کرد و گفت: در همین راستا روی نتایج پژوهش‌هایی که به سمت تولید محصول برود، سرمایه‌گذاری خواهد شد و همچنین زمینه جذب و استخدام افراد مستعد در مجموعه همراه اول فراهم است.

رئیس مرکز تحقیق و توسعه همراه اول همچنین ضمن آرزوی موفقیت برای دانشجویان برگزیده در این طرح، از اعطای جایزه پایان نامه برتر به سه نفر از دانشجویان در پایان این طرح خبر داد.

محمدعلی اخایی، معاون راهکارهای دیجیتال و هوشمندسازی مرکز تحقیق و توسعه همراه اول هم که در این جلسه حضور داشت، ابراز کرد: امیدواریم این طرح فتح بابی برای شناسایی و جذب نیروهای ارزشمند به همراه اول باشد و زنجیره ارتباط این مجموعه با دانشگاه را مستحکم‌تر کند.

در افتتاحیه ضمن تشریح جزئیات این طرح برای دانشجویان حاضر در جلسه، هدف از اجرای آن نقش آفرینی در اکوسیستم پژوهشی، ارتقا کیفیت پایان نامه‌های دانشگاهی و بهره مندی از ظرفیت دانشگاه‌ها برای حل مسائل پیش روی مرکز تحقیق و توسعه اپراتور اول تلفن همراه کشور اعلام گردید.

در این دوره حدود ۱۵۰ طرح پیشنهادی به مرکز تحقیق و توسعه ارسال شد که از این میان ۸۱ طرح، شامل ۴ طرح پسا دکتری، ۲۵ رساله دکتری و ۵۲ پایان نامه کارشناسی ارشد پذیرفته شده است.

به منظور تعامل بیشتر میان همراه اول و دانشجویان با اختصاص یک همراه پژوهش از محققان مرکز تحقیق و توسعه به هر دانشجو، در بازه‌های سه ماهه ضمن ارزیابی پژوهش‌ها، پرداخت پژوهانه به دانشجویان نیز صورت خواهد گرفت.

شایان ذکر است مرکز تحقیق و توسعه همراه اول در راستای حمایت از پژوهش، فناوری و بهره مندی از ظرفیت دانشگاه‌های کشور به منظور رفع نیازمندی‌های فناورانه همراه اول اقدام به حمایت از پایان نامه‌های کارشناسی ارشد، دکتری و طرح‌های پسادکتری می‌کند.


کلیه مطالب این وب وب سایت از سراسر سایت های مجاز اینترنتی از نظر قوانین کشور جمهوری اسلامی ایران تهیه شده است. در صورت مشاهده مطالب خلاف قوانین لطفا به مدیریت اطلاع دهید تا حذف گردد.

Related Posts

بکارگیری تجربیات ارتش در بومی‌سازی تجهیزات نرم‌افزاری وسخت‌افزاری
تعلیق فروش کارخانه تولید تراشه انگلیس به چین
دومین تحقیقات انگلیس از تبلیغات گوگل آغاز شد
ارتقای زیست‌بوم هوش مصنوعی برای بهبود سیاستگذاری و توسعه کسب‌وکار