افرادی که کارت ملی خود را اجاره دهند از حمایت دولت محروم می شوند


مرکز تخصصی آموزش تبلیغات کشور

به گزارش خبرگزاری مهر به نقل از وزارت ارتباطات، رضا باقری اصل با اشاره به افرادی که هویت خود را اجاره می‌دهند گفت: معدود افرادی هستند که هویت و کارت ملی خودشان را برای واردات تلفن همراه و غیره اجاره می‌دهند. این افراد از سبدهای حمایتی، بیمه رایگان درمان، دریافت وام و سایر حمایت‌های دولت محروم می‌شوند. در واقع این عده خود را از حمایت‌های اجتماعی محروم می‌کنند.

وی با اشاره به کارکردهای سامانه جامع رفاه ایرانیان به عنوان یکی از خدمات دولت الکترونیک در کشور، گفت: برای به روز بودن اطلاعات، ۵۰ پایگاه اطلاعاتی در سامانه رفاه ایرانیان به یکدیگر متصل هستند.

باقری اصل با بیان اینکه در دولت دهم با تصویب قانون هدفمندی یارانه‌ها، اطلاعات مردم بر اساس خوداظهاری دریافت شد، ادامه داد: از سال ۹۲ به بعد با تجمیع اطلاعات ثبتی از دستگاه‌های مختلف، آزمون وسع سنجی انجام شد و ۲۰ میلیون نفر از لیست دریافت یارانه حذف شدند که این طرح با کمترین میزان شکایت مواجه شد. زیرا اطلاعات افراد به روز و قابل دسترس خود آنها بود.

وی با بیان اینکه سامانه جامع رفاه ایرانیان توسط وزارت تعاون، کار و رفاه اجتماعی راه‌اندازی شده و وزارت ارتباطات و فناوری اطلاعات دیتاهای آن را ایجاد کرده است، خاطرنشان کرد: این سامانه در اعمال سیاست‌های حمایتی دولت مؤثر عمل می‌کند. هم اکنون ۵۰ پایگاه اطلاعاتی اعم از هویتی، مالی، تحصیلی و غیره بهم متصل هستند و این اطلاعات را با استفاده از کدملی ارائه می‌کنند.

دبیر شورای اجرایی فناوری اطلاعات با اشاره به اینکه ابزارهای توسعه این سامانه در حال حاضر تکمیل شده و تا پایان سال جاری داده‌ها به روزرسانی و هرتغییری در خانوار ثبت خواهد شد، افزود: به عنوان مثال اگر به شخصی آسیبی وارد شود یا خانواده‌ای سرپرست خود را از دست دهد، در این سامانه ثبت می‌شود. در این سامانه، اطلاعات پردازش شده وجود دارد، به طوری که متوسط گردش بانکی ماهانه افراد، قیمت خودرو بدون ذکر نام خودرو و غیره درج شده است.


کلیه مطالب این وب وب سایت از سراسر سایت های مجاز اینترنتی از نظر قوانین کشور جمهوری اسلامی ایران تهیه شده است. در صورت مشاهده مطالب خلاف قوانین لطفا به مدیریت اطلاع دهید تا حذف گردد.

Related Posts

فراخوان جذب کارآموز در همراه اول
موبایل ۵G با قیمت ۳۰۸ دلار رونمایی شد
حق امتیاز موبایل تاشوی سامسونگ با دوربین چرخان فاش شد
پاسخ طراح طرح فضای مجازی مجلس به برخی شبهات