افزایش حملات هکری گسترده توسط دولت‌ها برای سرقت داده‌های حساس


مرکز تخصصی آموزش تبلیغات کشور

به گزارش خبرگزاری مهر به نقل از زددی نت، دوازدهمین گزارش سالانه مؤسسه وریزون در مورد امنیت سایبری جهان که بر مبنای بررسی ۴۱ هزار رویداد در این حوزه تهیه شده، حاکیست که تلاش دولت‌ها برای انجام حملات سایبری گسترده روز به روز در حال افزایش است.

در این گزارش تصریح شده یک چهارم حملات سایبری باهدف جاسوسی صورت می‌گیرد و مدیران اجرایی ارشد هدف اصلی این حملات هستند. حساب‌های این افراد در شبکه‌های اجتماعی نیز یک هدف عمده برای مهاجمان سایبری محسوب می‌شود. همچنین استفاده از باج افزار برای قفل کردن داده‌ها و باج گیری نیز رو به افزایش بوده و هم اکنون ۲۴ درصد از کل بدافزارهای مورد استفاده برای حمله سایبری از این نوع است.

همچنین داده‌های هک شده حساب‌های کاربری ایمیل مبتنی بر خدمات کلود و اطلاعات مسروقه کارت‌های اعتباری از جمله ابزار مورد استفاده هکرها برای تسهیل و پیشبرد حملاتشان محسوب می‌شود. از سوی دیگر پیکربندی غلط شبکه‌های رایانه‌ای و سخت افزارهای مورد استفاده در آنها و انتشار اطلاعات مربوط به آسیب‌های نرم افزاری دو سرنخ دیگری است که به هکرها برای موفقیت یاری می‌رساند.

در حال حاضر کسب سود مالی مهم‌ترین انگیزه حملات هکری در جهان محسوب می‌شود و ۷۱ درصد از حملات مذکور به همین علت انجام می‌شود، کسب برتری استراتژیک هم انگیزه انجام ۲۵ درصد از این حملات است. همچنین ۶۹ درصد از نفوذهای هکری از خارج از سازمان‌ها و مجموعه‌ها صورت می‌گیرد.


کلیه مطالب این وب وب سایت از سراسر سایت های مجاز اینترنتی از نظر قوانین کشور جمهوری اسلامی ایران تهیه شده است. در صورت مشاهده مطالب خلاف قوانین لطفا به مدیریت اطلاع دهید تا حذف گردد.

Related Posts

ضرورت راه‌اندازی پلتفرم‌های مشترک با کشورهای اسلامی
اپ اخبار جعلی واکسیناسیون از اپ استور حذف شد
قرار نیست ارتباط مجازی ما با دنیا قطع شود
آخرین قانون ما درباره استقلال فضای مجازی به ۱۳ سال قبل بر می گردد