افشاگری مایکروسافت درباره هدف جدید حملات سایبری سولار ویندز


مرکز تخصصی آموزش تبلیغات کشور

به گزارش خبرگزار ی مهر به نقل از رویترز، مایکروسافت فاش کرد گروه هکرهایی که حملات سایبری سولار ویندز را انجام داده‌اند، اکنون سازمان‌های دولتی، مؤسسات غیر دولتی و اندیشکده ها را هدف گرفته‌اند.

این شرکت در یک پست وبلاگی نوشته است: هفته گذشته شاهد حملات سایبری گروهی به نام «نوبلیوم» بودیم که سازمان‌های دولتی، مشاوران و مؤسسات دولتی را هدف گرفته‌اند. این موج از حملات حدود ۳ هزار حساب کاربری ایمیل از ۲۴ کشور را هدف گرفته است. حدود یک چهارم سازمان‌های هدف گرفته شده در حوزه توسعه بین المللی و موضوعات حقوق بشر فعالیت می‌کنند.

در همین راستا وزارت امنیت میهن و آژانس توسعه جهانی ایالات متحده (USAID)، اعلام کردند از هک آگاه هستند و تحقیقاتی در این باره انجام می‌دهند.

در ماجرای هک سولارویندز که در دسامبر ۲۰۲۰ فاش شد، هکرها با سواستفاده از شکافی در یکی از محصولات این شرکت به هزاران شرکت و سازمان دولتی نفوذ کرده بودند.

گروه هکری نوبلیوم که گفته می‌شود از روسیه فعالیت می‌کند، در ۲۰۲۰ میلادی حملات سایبری سولار ویندز را علیه طیف وسیعی از سازمان‌های دولتی انجام داد و به آنها نفوذ کرد.

هرچند مقامات آمریکایی و انگلیسی روسیه را عامل حمله هکری سولار ویندز اعلام کردند، اما مقامات کشور آن را نپذیرفته‌اند.

این اظهار نظرها یک هفته پس از آن اعلام شد که حمله باج افزاری به شرکت کلونیال پایپ لاین به تعطیل شدن بزرگترین خط لوله انتقال سوخت آمریکا تبدیل شد.


کلیه مطالب این وب وب سایت از سراسر سایت های مجاز اینترنتی از نظر قوانین کشور جمهوری اسلامی ایران تهیه شده است. در صورت مشاهده مطالب خلاف قوانین لطفا به مدیریت اطلاع دهید تا حذف گردد.

Related Posts

اسناد ملی استراتژیک کشورها در حوزه هوش مصنوعی بررسی شد
جریمه ۲.۲۵ میلیون دلاری آمازون به علت دستکاری در قیمت محصولات
ضرب‌الاجل اتحادیه اروپا به واتس اپ برای رعایت حریم خصوصی
گردهمایی کشورها برای نجات آینده بشر با تکنولوژی