افشاگر فیس‌بوک: سختگیری اروپا در برابر شرکت‌های فناوری جهانی شود


مرکز تخصصی آموزش تبلیغات کشور

به گزارش خبرگزاری مهر به نقل از رویترز، وی افزود: اگر به دنبال جهانی ایمن تر هستیم، باید این نوع قوانین تقویت شوند. هاوگن کارمند سابق فیس‌بوک بود که به عنوان مدیر محصولات در گروه اطلاعات غلط این شرکت مشغول به کار بود و در هفته‌های اخیر بارها این شرکت را به اولویت دادن به کسب سود و بی توجهی به نفرت پراکنی و انتشار اطلاعات غلط از طریق پلتفرم خود متهم کرده است.

هاوگن اخیراً در برابر کمیته پارلمانی اروپا شهادت داده و در لندن، لیسبون، برلین نیز جلساتی را برگزار کرده است. قانون گذاران اتحادیه اروپا به دنبال تصویب قانونی موسوم به قانون خدمات دیجیتال هستند که توسط مارگارت وستاگر رئیس واحد ضد انحصار اتحادیه اروپا پیشنهاد داده شده است.

افشاگر فیس‌بوک در مورد این قانون گفته است: قانون خدمات دیجیتال هم اکنون در اختیار پارلمان اروپا است و پتانسیل آن را دارد که به یک استاندارد جهانی طلایی مبدل شده و الهام بخش سایر کشورها و از جمله آمریکا باشد. این قانون باید قوی بوده و اجرای قدرتمندانه‌ای داشته باشند، در غیر این صورت یک نسل فرصت مناسبی را برای همسو کردن آینده فناوری و دموکراسی از دست خواهند داد.

هاوگن گفت که محتوای رسانه‌های خبری نباید از قوانین مذکور مستثنی شود زیرا کمپین‌های انتشار اطلاعات نادرست همچنان می‌توانند با سو استفاده از پلتفرم‌های دیجیتالی که توسط ناشران مورد استفاده است، اقدامات سو خود را انجام دهند.


کلیه مطالب این وب وب سایت از سراسر سایت های مجاز اینترنتی از نظر قوانین کشور جمهوری اسلامی ایران تهیه شده است. در صورت مشاهده مطالب خلاف قوانین لطفا به مدیریت اطلاع دهید تا حذف گردد.

Related Posts

آئین‌نامه داخلی کارگروه ویژه اقتصاد دیجیتال به تصویب رسید
راه اندازی ۵G در آمریکاشرکت های هواپیمایی بین المللی را ترساند
تعرفه و مدل مهندسی شبکه ملی اطلاعات اصلاح می شود
وان پلاس ۲ تلویزیون هوشمند اندرویدی عرضه می کند