افول توئیتر در هند/ رقیب داخلی رونق می گیرد


مرکز تخصصی آموزش تبلیغات کشور

به گزارش خبرگزاری مهر به نقل از رویترز، محبوبیت توئیتر به عنوان یک ابزار ارتباطی معتبر میان بخش‌های مختلف دولت هند در حال کاهش است. در این میان وزارت خانه‌های این کشور سعی دارند اپ «کو»(Koo) را ترویج کنند که داخل هند توسعه یافته است.

یکی از کاربران رده بالای هندی در شبکه اجتماعی کو، آشوینی وایشنا وزیر فناوری اطلاعات جدید این کشور است که از ماه جاری در این سمت فعالیت می‌کند. او حساب کاربری خود در «کو» را باز کرده و مدت کوتاهی پس از آن اعلام کرد تحقیقاتی درباره همخوانی توئیتر با قوانین سختگیرانه جدید آغاز می‌کند. این در حالی است که اطلاعات مذکور در حساب کاربری توئیتر وی با بیش از ۲۵۸ هزار فالور پست نشده بود.

یکی از مقامات دولت در این باره می‌گوید: ایده اصلی چنین طرحی، ایجاد اپ جایگزین برای توئیتر است.

این در حالی است که مقامات و وزرای عضو حزبBJP هند نیز همین عقیده را دارند. آنها از رفتار ستیزه جویانه توئیتر آزرده شده‌اند.

دولت ملی گرای نارندا مودی نخست وزیر فعلی هند، نخستین بار در ماه فوریه ۲۰۲۱ میلادی علیه توئیتر موضع گرفت زیرا این شبکه اجتماعی از همخوانی کامل با قوانین و حذف حساب‌های کاربری و پست‌هایی سر باز زد که درباره اعتراضات کشاورزان اخبار جعلی منتشر می‌کردند.

در نتیجه این اختلافات برخی از وزرای دولت هند اپ «کو» را ترویج کردند که برخلاف توئیتر، محتوا را در ۸ زبان هند ارائه می دهد. دانلود این اپ طی ۲ روز ۱۰ برابر شد و «کو» که ۱۶ ماه از عمر آن می‌گذرد اکنون حدود ۷ میلیون کاربر دارد.

توئیتر اکنون ۱۷.۵ میلیون کاربر در هند دارد و اختلافات آن با دولت این کشور اخیراً بالا گرفته است. یکی از موارد اختلافات نیز به بی توجهی توئیتر به مهلت ۲۵ می هند برای تعیین مدیران همخوانی و پاسخگویی پلتفرم در داخل این کشور بود.

هرچند نخست وزیر هند هنوز به اپ «کو» نپیوسته، اما بسیاری از مقامات و وزارتخانه‌ها همچنان از دو پلتفرم استفاده می‌کنند.

توئیتر از اظهار نظر درباره استفاده از کو توسط دولت هند خودداری کرده اما گفته به طور مستقم با وزارتخانه‌های مختلف و مقامات همکاری می‌کند و نقش مهمی در مدیریت بحران در بازه شیوع کرونا ایفا کرده است.


کلیه مطالب این وب وب سایت از سراسر سایت های مجاز اینترنتی از نظر قوانین کشور جمهوری اسلامی ایران تهیه شده است. در صورت مشاهده مطالب خلاف قوانین لطفا به مدیریت اطلاع دهید تا حذف گردد.

Related Posts

شبکه ملی اطلاعات پایدار و باکیفیت لازمه توسعه اقتصادی است
وی چت از دستور رگولاتور چینی اطاعت کرد
سهم اقتصاد دیجیتال از تولید ناخالص داخلی به ۱۰ درصد می‌رسد
اتحادیه اروپا از تیک تاک تحقیق می کند