الزام شرکت‌های فناوری به پرداخت هزینه اخبار رسانه‌های استرالیایی


مرکز تخصصی آموزش تبلیغات کشور

به گزارش خبرگزاری مهر به نقل از رویترز، استرالیا تصمیم دارد در هفته جدید قانون جنجال برانگیزی را به پارلمان ارائه کند که طبق آن شرکت‌های بزرگی مانند گوگل و فیس بوک مجبور خواهند شد برای انتشار محتوای رسانه‌های محلی به آنها هزینه پرداخت کنند.

جاش فرایدنبرگ وزیر خزانه داری استرالیا در یک بیانیه ایمیلی نوشت: از ۱۵ فوریه ۲۰۲۱ میلادی لایحه مذکور توسط پارلمان کشور بررسی می‌شود.

استرالیا نخستین کشوری است که گوگل وفیس بوک را به پرداخت هزینه برای اخبار رسانه‌های محلی ملزم می‌کند و به همین دلیل بسیاری از دولت‌ها در سراسر جهان مسیر تصویب قانون مذکور را به دقت دنبال می‌کنند.

هرچند نمایندگان هر دو حزب سیاسی کشور از این قانون پشتیبانی می‌کنند، اما گوگل آن را ناکارآمد می‌داند و تاکنون بارها سعی کرده از پیشرفت آن جلوگیری کند. این شرکت فناوری آمریکایی تهدید کرده بود در صورت تصویب قانون پرداخت هزینه به رسانه‌های محلی، سرویس جستجوی خود را در استرالیا مسدود می‌کند.

اما با این وجود هفته گذشته گوگل پلتفرمی در این کشور ایجاد کرد که اخباری در آن منتشر می‌شود که بهای آنها پرداخته شده است و در همین راستا با ۷ نشریه استرالیایی قرارداد امضا شد.


کلیه مطالب این وب وب سایت از سراسر سایت های مجاز اینترنتی از نظر قوانین کشور جمهوری اسلامی ایران تهیه شده است. در صورت مشاهده مطالب خلاف قوانین لطفا به مدیریت اطلاع دهید تا حذف گردد.

Related Posts

هند قانون استفاده از شارژر یکسان را تصویب می کند
فیس بوک و اینستاگرام هر کلیک کاربر را ردیابی می کنند
تولید ماهواره‌ های خیام ۲، خیام ۳ و خیام ۴ در ایران
آمریکا جمع آوری داده توسط دوربینهای نظارتی را قانونمند می کند