الگوریتم های بهره مند از هوش مصنوعی در شبکه LTE اعمال می شوند


مرکز تخصصی آموزش تبلیغات کشور

به گزارش خبرگزاری مهر به نقل از پژوهشگاه ارتباطات و فناوری اطلاعات ، محمد اکبری در خصوص پیاده سازی سامانه نرم افزاری SON بر روی شبکه LTE گفت: این پروژه در ۴ فاز تعریف شده است که سه فاز آن را با موفقیت پشت سر گذاشته ایم و اکنون در حال انجام فاز ۴ هستیم.

وی اهداف فازهای قبلی پروژه را راه اندازی شبکه به صورت نرم افزاری روی یک سخت افزار عمومی، پیاده سازی همه اجزاء شبکه بر روی پلتفرم و نهایتا، فراهم سازی بستری که بتوان الگوریتم­های مطرح در حوزه مخابرات سیار و بخش دسترسی رادیویی که بهره­ مند از هوش مصنوعی هستند را پیاده سازی نمود، عنوان کرد.

اکبری گفت: در فاز چهارم این پروژه الگوریتم های بهره مند از هوش مصنوعی و یادگیری ماشین در پلتفرم شبکه پیاده سازی می شوند و نتایج نهایی بررسی خواهند شد.

اکبری به امکان توسعه خدمات این پروژه در بستر فناوری نسل پنجم (۵G) اشاره کرد و گفت: خروجی این پروژه یک پلتفرم نرم افزاری است که می تواند برای تست و توسعه انواع الگوریتم های هوشمند، خصوصا در بخش دسترسی رادیویی، که در شبکه برای کنترل و مدیریت استفاده می شوند مورد بهره برداری قرار گیرد. وی اضافه کرد: در ادامه توسعه این پلتفرم می توان سرویسهایی را که عمدتا در نسل پنجم شبکه ارتباطی سیار مورد نظر است بر روی این شبکه ایجاد کرده و صحت عملکردشان را بررسی نمود.

وی نتایج به دست آمده از پروژه را بسیار مثبت ارزیابی کرد و گفت: در این پروژه از فناوریهای مرتبط با شبکه ۵G  و فناوری هایی که حتی برای نسل های آتی مطرح هستند، همچون یادگیری ماشین و هوش مصنوعی، استفاده شده است و می تواند در آینده برای توسعه و تست الگوریتم ها و خدمات بر روی بستر شبکه ارتباطی سیار و همچنین توسعه کاربردهایی نظیر IoT مورد استفاده قرار گیرد.


کلیه مطالب این وب وب سایت از سراسر سایت های مجاز اینترنتی از نظر قوانین کشور جمهوری اسلامی ایران تهیه شده است. در صورت مشاهده مطالب خلاف قوانین لطفا به مدیریت اطلاع دهید تا حذف گردد.

Related Posts

مشخصات گوشی «موتو جی ۲۰» فاش شد
ایرانسل به‌دنبال برقراری ارتباط همه‌جانبۀ دیجیتال بین مردم است
۵ شرکت بزرگ فناوری در آمریکا از خرید و ادغام منع می شوند
نصب دوربین در ون های آمازون رانندگان را ترساند