امکان استعلام تعداد سیم کارت‌های ثبت شده به نام افراد با پیامک


مرکز تخصصی آموزش تبلیغات کشور

به گزارش خبرگزاری مهر، وزارت ارتباطات با معرفی سامانه استعلام سرویس‌های مخابراتی به عنوان راهی برای پایان دادن به سوءاستفاده‌ها، اعلام کرد: برای ساماندهی سیم کارهای با هویت متناقض، سامانه استعلام خدمات مربوط به سرویس‌های مخابراتی ثبت‌شده به نام مشترکان، راه‌اندازی شده است؛ سامانه‌ای که راه‌های سوءاستفاده از طریق سیم‌کارت و سایر خدمات ارتباطی را مسدود می‌کند.

این سامانه از سوی سازمان تنظیم مقررات و ارتباطات رادیویی راه‌اندازی شده است.

در این سامانه کاربران می‌تواند تعداد تمامی سرویس‌های مخابراتی که به نام وی ثبت‌شده است را استعلام کنند. نتیجه این استعلام به خط تلفن همراه اعلام‌شده توسط کاربر، پیامک می‌شود.

در فاز اول طرح، تعداد سیم‌کارت‌های کاربران در اپراتورهای تلفن همراه و در فازهای بعد، تعداد سایر سرویس‌های مخابراتی نظیر ADSL، تلفن ثابت، TD-LTE، وایمکس و… اعلام می‌شود.

برای مراجعه به این سامانه، کاربر باید به سایت سازمان تنظیم مقررات و ارتباطات رادیویی به نشانی www.cra.ir و بخش استعلام سرویس‌های مشترکان مراجعه کرده و با ثبت اطلاعات هویتی خود، پیامک حاوی تعداد سیم‌کارت‌های ثبت‌شده و سایر خدمات سرویس‌های مخابراتی به نام وی را از طریق پیامک دریافت کند.

همچنین کاربران می‌توانند از تعداد سیم‌کارت‌هایی که به نامشان ثبت‌شده است با ارسال پیامک حاوی شماره ملی خود به سرشماره ۳۰۰۰۱۵۰ مطلع شوند.


کلیه مطالب این وب وب سایت از سراسر سایت های مجاز اینترنتی از نظر قوانین کشور جمهوری اسلامی ایران تهیه شده است. در صورت مشاهده مطالب خلاف قوانین لطفا به مدیریت اطلاع دهید تا حذف گردد.

Related Posts

روسیه گوگل را دوباره جریمه کرد
قطع فیبردریایی بین الملل و ایجاد اختلال در اینترنت
ستاد ملی توسعه هوش مصنوعی راه‌اندازی می‌شود
سیاست جدید توئیتر دردسر ساز شد